czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem? Przekonamy się 8 sierpnia na V edycji Husar Race

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem? Przekonamy się 8 sierpnia na V edycji Husar Race - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Polacy pokochali bieganie w wersji ekstremalnej i pokonywanie terenowych przeszkód. Tego typu wydarzeń nie brakuje także w powiecie tureckim. W sierpniu śmiałkowie, którzy nie boją się wysiłku, błota i rozmaitych niespodzianek na trasie, mogą wziąć udział w V edycji Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych „Husar Race”. Organizatorami są OSP Wyszyna, klub Baszta Wyszyna oraz Urząd Gminy Władysławów a patronat nad zawodami objął Ryszard Bartosik - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobnie jak w latach ubiegłych trasa biegu przewiduje wiele niebanalnych utrudnień i przeszkód. Na trasie o długości ok. 6,5 km będzie umieszczonych sporo naturalnych jak i sztucznych przeszkód do pokonania. Każdy z uczestników otrzyma bogaty pakiet startowy, którego wartość przekroczy koszt opłaty startowej! W każdym pakiecie znajduje się m.in. okolicznościowy medal, koszulka, pakiet zdrowej żywności oraz pozostałe gadżety od sponsorów! Po biegu głównym wystartuje również mini bieg z przeszkodami "Mały Husarz" dla najmłodszych (każdy z uczestników otrzyma medal oraz słodki upominek).

reklama

Impreza odbędzie się w niedzielę 8 sierpnia. W biegu wystartują przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z całej Polski. Celem biegu jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, promocja Wyszyny, integracja służb mundurowych, promocja oraz zachęcenie osób cywilnych do pracy w szeregach Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojsku RP, Służby Więziennej, Straży Leśnej oraz pozostałych służb mundurowych.

W trakcie imprezy druhowie z OSP Wyszyna, ci sami którzy podczas zimy sami ze śniegu zbudowali wymarzony wóz strażacki zbierać będą datki na prawdziwy wóz bojowy. Warto zatem jako widz lub uczestnik ekstremalnych zmagań zabrać parę groszy i wesprzeć strażaków.

Poniżej nasze dwie wideo relacje z poprzednich edycji biegu.

reklama

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem? Przekonamy się 8 sierpnia na V edycji Husar Race

Podobne artykuły

Biegli, czołgali się i przeprawiali przez...

Biegli, czołgali się i przeprawiali przez mokradła...

8 sierp.
Imprezowy armagedon nadchodzi.  Trzy dni...

Imprezowy armagedon nadchodzi. Trzy dni koncertów,...

5 sierp.
St. asp. Andrzej Nowinowski z medalem w

St. asp. Andrzej Nowinowski z medalem w "Setce...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama