wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego sezonu
 

Po miesiącu pełnego odpoczynku od sali (tylko niektórzy „wariaci” nie odpuścili) zawodnicy i zawodniczki z klubu przy Mickiewicza już zaczęli przygotowywać się do sezonu. Przygotowania rozpoczęła kadra klubu która w dniu 27 lipca brała udział w letnim obozie Polskiej Federacji Kyokushin Karate w borach tucholskich. W dniu przyjazdu po kolacji wszyscy uczestnicy obozu zebrali się na sali gimnastycznej w celu uformowania grup w zależności od stopnia jaki posiada, umiejętności. W dalszej części spotkania był omawiany program i zasady obozu. Każdego dnia były 4 treningi i na każdym z nich były brane pod uwagę inne aspekty walki. Jedne poświęcone były "unsoku waza" czyli sposoby poruszania się w różnych pozycjach walki, innym razem trenowaliśmy kihon oraz ido-geiko (czyli techniki walki w różnych ”dachi” karate). Nie mogło zabraknąć „kumite”, walki sparingowe . Dzień kończyliśmy wspólnym treningiem "bo-kata" układami walki z kijem.

Poza obozem Karateków reprezentacja Polskiego Związku Kickboxingu rozpoczęła przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy w Budvie. W składzie kadry narodowej kadetów znalazł się Mieszkaniec powiatu tureckiego Iwo Adamek. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku brał udział w konsultacji kadry która odbyła się na przełomie lica i sierpnia w Węgrowie. Pod czujnym okiem trenerów kadry narodowej Agnieszki Turchan oraz Zenona Pawlikowskiego młodzież z całej polski miała okazja się poznać, wymienić poglądami a przede wszystkim możliwość trenowania w gronie najlepszych z najlepszych. Konsultacje miały charakter techniczny, dużo czasu poświecono poruszaniu oraz walce w dystansie. Dziennie Iwo trenował aż trzy razy. Mieszkaniec Turkowic jest pierwszym kadetem z naszego rejonu który będzie reprezentował nasz kraj na tak prestiżowych zawodach jakim są Mistrzostwa Europy WAKO – która promująca Kickboxing została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich.

reklama

Miesiąc sierpień jest dla kadry Strikera miesiącem przygotowań do startu w sezonie. Cały czas można dołączyć do Naszych małych jak i dużych wojowników (Kowalczyk oraz Kałużny reprezentacja Polski K-1) i rozpocząć wspaniała przygodę ze sportami lub sztukami walki.

W kolejnym tygodniu rusza również Piłkarska Akademia piłki nożnej Strikera która skierowana jest dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu Tureckiego. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu we wtorki oraz piątki o godzinie 13:30 na orliku przy Zespole Szkół Zawodowych w Turku. Na zakończenie Akademii planowany jest turniej z nagrodami. Zapraszamy wszystkich którzy chętnych by aktywnie spędzić trochę czasu w wakacje. Zajęcia bezpłatne, wspierane przez Starostwo Powiatowe w Turku.

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Najlepsza Pizzeria w Uniejowie – Pico Belo, Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, WłodarTRANS, firmie 100 Car, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Gosi i Jarkowi Janusikowi za wspawie medyczne - właścicielom Apteki Zielonej, firmie Energo – Trans – Met.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Zuza Drewniak ze Strikera z brązem w turnieju...

Zuza Drewniak ze Strikera z brązem w turnieju...

1 kw.
Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Województwa...

Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Województwa...

28 lt.
Trzy medale Strikera Turek na Grand Prix w...

Trzy medale Strikera Turek na Grand Prix w Mińsku...

18 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama