Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zimowe szaleństwa judoków z Brudzewa i Turku w Rytrze

Zimowe szaleństwa judoków z Brudzewa i Turku w Rytrze
 

Na nudę nie było czasu! Tak jak w poprzednich latach, zawodnicy GKS Kasztelania Brudzew oraz KS Judo Turek, spędzili zimowe zgrupowanie w malowniczo położonej miejscowości Rytro. Dni, wypełnione po brzegi treningami, zajęciami na stoku ale też nauką angielskiego i wycieczkami, mijały bardzo szybko.

Każdy dzień grupy 43 zawodników rozpoczynał się porannym rozruchem już o 7.30. Po śniadaniu odbywały się treningi techniczne judo, prowadzone przez trenera Marka Kujawę oraz akrobatyka sportowa pod okiem Dominika Karbowskiego. Po porannych zajęciach sportowych, grupy udawały się na lekcje angielskiego, które, w bardzo ciekawej formie zabawowej, prowadziła Małgorzata Kujawa, studentka trzeciego roku Hunter College w Nowym Jorku. Wieczory należały do zimowego szaleństwa na snowboardzie, nartach oraz łyżwach. Po tak intensywnych dniach, wypełnionych aktywnością fizyczną oraz umysłową, uczestnicy obozu relaksowali się w saunie hotelowej, aby nabrać sił przed następnym dniem.

reklama

Oczywiście nie samymi treningami judoka żyje. Obozowicze rozgrywali turnieje w piłkarzyki, xbox , spędzali czas na wycieczkach po Popradzkim Parku Krajobrazowym, zwiedzali XIV-wieczny zamek w Rytrze, położony na szczycie góry, podziwiali zabytki Nowego Sącza oraz odwiedzili park trampolin Jump Mania.

Rywalizacja na macie, koncentracja na zajęciach angielskiego, czystość w pokoju, zajęcia na stoku, relacja z rówieśnikami, ale i wiele innych kryteriów, brano pod uwagę, aby jednemu z zawodników przyznać tytuł Super Obozowicza Rytro 2022. Wszystkie te wymagania spełniła Kalina Fabiańska.

Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonali moi zawodnicy na macie oraz z umiejętności opanowanych na stoku w jeździe na nartach, snowboardzie oraz łyżwach. Wielu z nich pokonało ok. 80-100 km zjazdó, co na pewno przełoży się na ich technikę i umiejętności. Pragnę gorąco podziękować przede wszystkim sponsorom, dzięki którym na obóz mogła wyjechać tak liczna grupa: GKS Kasztelania Brudzew, Magdalena Rafalska, Monika i Leszek Sochaccy. - podsumował trener, Marek Kujawa.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

29 wrz.
Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka...

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka Kujawy...

26 wrz.
Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama