poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa miesiące sportowej rywalizacji

Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa miesiące sportowej rywalizacji
 

Czwartki lekkoatletyczne to ogólnopolska akcja aktywizująca najmłodszych do uprawiania sportu. Zainicjowana przez stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”, odbywa się na terenie całej Polski. Już 28 kwietnia 2022 r. wystartuje kolejna edycja Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych we Władysławowie.

Do końca roku szkolnego, czyli przez dwa najbliższe miesiące, młodzi zawodnicy będą rywalizować w takich dyscyplinach jak: biegi na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skoki w dal i wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. W każdej konkurencji obowiązywać będzie podział na kategorie wiekowe. Pierwsza grupa to młodzież z rocznika 2009, druga – uczniowie urodzeni w roku 2010, trzecia – rocznik 2011 i młodsi. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach – jednej biegowej i jednej technicznej.

reklama

„Wielkopolskie Czwartki Lekkoatletyczne” to projekt realizowany przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” we Władysławowie, sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Swoją cegiełkę do realizacji projektu dokłada corocznie także Gmina Władysławów.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Lekkoatletyczne czwartki we Władysławowie. Dwa miesiące sportowej rywalizacji

Podobne artykuły

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS...

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek...

28 wrz.
Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili...

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z...

12 wrz.
Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama