wtorek 24 maja 2022

Joanny, Zdenka, Zuzanny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Seweryn i Olek ze Strikera Turek walczyli z najlepszymi zawodnikami w formule K-1

Seweryn i Olek ze Strikera Turek walczyli z najlepszymi zawodnikami w formule K-1 - fot.: Striker Turek
fot.: Striker Turek 

Seweryn Kowalewski oraz Olek Kowalczyk, kickboxerzy z klubu Striker w Turku, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi zawodnikami w Polsce, walczącymi w formule K-1. Z fighterami przebywał trener Kamil Więcławek.

Na drodze eliminacji w konkurencji, w ścisłym finale Seweryna znalazło się 4 zawodników. Walczący w kategorii do 55 kg zawodnik przegrał w pierwszej rundzie fighter z Poznania( V-ce Mistrz Europy z Budvy), po tym jak został zagoniony do narożnika. W tej grupie wiekowej każda sytuacja tego typu zostaje natychmiastowo przerywana przez sędziego (chociaż Seweryn nie otrzymał czystego trafienia). Pamiętajmy że to młodzi ludzie i bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Seweryn ostatecznie zajął 3 miejsce. Był to jego pierwszy start.

reklama

Dużo lepiej zaprezentował się Olek. W swojej kategorii miał 7 przeciwników. We wszystkich swoich pojedynkach wygrał na punkty. Głównym celem tych mistrzostw, zarówno dla Aleksandra, jak i dla trenera, było zdobycie złota. Nie było to łatwe zadanie, choć ostatecznie się udało. Olek po raz kolejny z rzędu został Mistrzem Polski K-1.

Klub Striker składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Aptece Zielonej za wsparcie medyczne oraz firmie Verpack z Dobrej.

Chcesz trenować kickboxing ze Strikerem? Nie każdy musi zostać zawodnikiem, ale każdy może trenować w klubie. Zajęcia dostosowane są do wieku (dzieci, młodzież i dorośli) oraz umiejętności. Cztery grupy treningowe samego Kickboxingu, Karate, Boks, Fitness, Aerokickboxing, Tańce, Cross trening, samoobrona oraz treningi personalne.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

z dzisiaj
Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty...

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty nocnego...

z dzisiaj
Wielkopolscy Mistrzowie w mini piłce siatkowej...

Wielkopolscy Mistrzowie w mini piłce siatkowej są z...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama