niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego patrona. Uroczystość nadania imienia szkole już w piątek

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego patrona. Uroczystość nadania imienia szkole już w piątek - fot.: ZSP w Słodkowie
fot.: ZSP w Słodkowie 

Już w piątek, 20 maja, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie odbędzie się uroczystość nadania imienia placówce. Patronem szkoły zostanie Janusz Kusociński, wybitny polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski, wielokrotny mistrz i rekordzista. Trafność wyboru stale podkreślają osiągnięcia zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprinter” ze Słodkowa. Ostatnio w Łodzi i Słupcy.

W ubiegłym tygodniu lekkoatleci ze Słodkowa wzięli udział w zawodach kwalifikacyjnych w Łodzi, walcząc o minima na Mistrzostwa Polski U-16. Mimo silnego wiatru, który znacznie utrudniał osiąganie dobrych rezultatów, wszyscy dzielnie walczyli z pogodą i przeciwnikami. Julia Dębowska (kula U-16) ustanowiła PB wynikiem 8.79m zajmując IV miejsce, Mateusz Walosz (oszczep U-16) bardzo dobra równa seria rzutów II miejsce z wynikiem 36.12m, Amelia Czekała (100m U-16) Pb 14.29s z przepisowym wiatrem, Zuzanna Kaźmierczak (300m U-16) pierwszy start w karierze na 300m, 46.30s miejsce VI, Bartosz Rzempołuch (1000m U-16) w bardzo trudnym biegu PB 3:04.47s miejsce I, Wiktoria Kaczmarek (600m U-16) pierwszy start, dobry wynik 1:55.02s, Amelia Wielgocka (1000m U-16) poturbowana w czasie biegu przez przeciwniczki i wiatr uzyskała wynik 3:46.83, Oliwia Skórka (100m U-18) 13.92s II miejsce w finale, Inga Ogrodowczyk (100m U-18) 14.25s, IV miejsce w finale, wiatr nieprzepisowy 4,5m/s. Wiktoria Kaźmierczak (w dal U-18) najlepsza seria w tym roku.

reklama

Kolejny start słodkowskich lekkoatletów odbył się w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Czwórboju w Słupcy. Dziewczęta w składzie: Klaudia Olejnik, Martyna Jena, Nadia Gołdyka, Zofia Golczyńska, Milena Derucka i Martyna Jena, zajęły II miejsce z bardzo dobrym wynikiem 995 pk. Klaudia Olejnik zajęła także III miejsce, indywidualnie uzyskując 259 punktów. Drużyna chłopców w składzie: Wojciech Budner, Miłosz Rosiakowski, Jakub Giersz, Seweryn Ogrodowczyk, Szymon Sacewicz i Wojciech Woźniak wywalczyła V miejsce. Zespół dziewcząt będzie reprezentował szkołę na mistrzostwach Wielkopolski które odbędą się w Pile.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków...

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków...

21 czerw.
Władysławów. Młodzi lekkoatleci nagrodzeni...

Władysławów. Młodzi lekkoatleci nagrodzeni stypendiami

26 maj.
Janusz Kusociński - prawdziwy twardziel...

Janusz Kusociński - prawdziwy twardziel patronem...

20 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama