sobota 25 czerwca 2022

Łucji, Witolda, Wilhelma

30°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu w Zawierciu

Zawodnicy Strikera na  Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu w Zawierciu
 

Zuza Drewniak, Iwo Adamek oraz Kuba Napierała, troje fighterów turkowskiego Strkera, wzięło udział w Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu w Zawierciu. Łącznie przez 3 dni wystartowało tam ponad 1000 osób.

Pierwszy do swojego pojedynku wyszedł Kuba, który w swojej kategorii miał aż 26 zawodników! By znaleźć się w finałach, musiał stoczyć 4 pojedynki. Dwa z nich wygrał przed czasem, stosując swoje firmowe kopnięcie na wątrobę. W półfinale Kuba trafił na reprezentanta Polski, z którym niestety przegrał, ostatecznie zajmując 3 miejsce.

reklama

Drugim wojownikiem był Iwo, w którego kategorii startowało 21 zawodników. Sezon startowy dla wojownika nie należał do najszczęśliwszych - Iwo walczył z kontuzjami. W przygotowaniach do zawodów nie pomagały też testy ósmoklasisty. W pierwszym pojedynku Iwo przed czasem, różnicą punktów, zdemolował przeciwnika. Kolejne starcie wygrał na punkty. W ćwierćfinale trafił na kolegę z kadry, z którym po wyrównanej walce (walczył bez jednej kończyny - uraz palca) odpadł na etapie ćwierćfinałów.

Ostatnią zawodniczką Strikera była Zuza. Już na etapie eliminacji trafiła na mocną przeciwniczkę z Warszawy. W pierwszej rundzie Zuzka trochę przespała początek, tracąc kilka punktów. W drugiej odsłonie wzięła się ostro do odrabiania punktów, stawiając wszystko na jedną kartę. Ostatecznie przegrała 2:1.

Sezon startowy powoli zbliża się do końca. Przed fighterami ze Strikera jeszcze Puchar Europy WAKO w Budapeszcie, w którym wezmą udział juniorzy i seniorzy (Olek Kowalczyk i Szymon Kałużny). Sezon zakończą Grand Prix Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim oraz obozy sportowe.

reklama

Klub Striker Turek składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu oraz firmie Verpack z Dobrej.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera...

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera Turek!...

10 czerw.
Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

17 maj.
Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach...

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w...

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama