niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera Turek! Udane występy zawodników w Budapeszcie

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera Turek! Udane występy zawodników w Budapeszcie
 

Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny z Klubu Striker wzięli udział w Pucharze Świata WAKO Hungarian World Cup w Budapeszcie. Dwóch turkowskich snajperów zaprezentowało się po prostu znakomicie. Obaj stanęli na podium – Olek zdobywając Puchar Świata, natomiast Szymon, przegrywając walkę finałową, zajął ostatecznie drugie miejsce.

To był pierwszy rok startów Szymona Kałużnego w kategorii seniorów, co niewątpliwie nie było dla niego łatwe. W turnieju walczył w najtwardszej formule walki K-1, w kategorii do 71 kg. – Pierwszą walkę wygrałem z Bułgarem 3:0, kwalifikując się przy tym do strefy medalowej. Był to najtrudniejszy przeciwnik. W drugim pojedynku skrzyżowałem rękawice z przeciwnikiem z Austrii i sędziowie wskazali na mnie 3:0. W finale spotkałem się z rywalem z Austrii, do polowy drugiej rundy prowadziłem 3:0. Niestety, rywal trafił mnie kolanem w uszkodzony wcześniej nos, przez co nie bylem zdolny do dalszej walki. Był to mój pierwszy tak poważny start w tym roku w seniorach. Bardzo zadowolony jestem z tego startu, bo motywuje mnie do dalszej pracy. Teraz czas na przerwę, regenerację i powrót na salę – mówił Szymon Kałużny.

reklama

Olek Kowalczyk walczył w formule LOW KICK. Swoja koronną techniką ścinał przeciwników niczym łany zboża. Obydwa pojedynki wygrał pewnie na punkty. – Oprócz przeciwników musiał również walczyć z wirusem, którego złapał kilka dni przed samym turniejem. Tym bardziej należą się słowa uznania za to osiągniecie dla Aleksandra – mówił trener Kamil Więcławek. – Każdy z zawodników bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mamy nadzieję że już niedługo przyjdą wielkie pojedynki zawodowe oraz starty w największym turnieju jakim są Igrzyska Olimpijskie a Kickboxing jako dyscyplina do niej należy.

Równolegle na południu Polski odbywały się Mistrzostwa Polski LIGHT CONTACT kadetów i kadetek, w których wystąpili Zuza Drewniak oraz Kuba Napierała. Oboje skończyli rywalizację na 1/8, nie wchodząc do ścisłej czwórki. Jakub Napierała wygrał pierwszy pojedynek z medalistą poprzednich mistrzostw Polski, w kolejnym uległ zawodnikowi z Legionowa, który ostatecznie wygrał całą kategorie. Z kolei Zuza w 1/16 trafiła na koleżankę z kadry, z którą miała okazję rywalizować już na początku sezonu na turniejach wojewódzkich. Tam udało się dwukrotnie zwyciężyć, tym razem musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając kilkoma punktami.

Klub Striker Turek składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu oraz firmie Verpack z Dobrej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Zawodnicy Strikera na  Mistrzostwach Polskiego...

Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Polskiego...

4 czerw.
Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

17 maj.
Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach...

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w...

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama