wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa beneficjentem programu "Klub"

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa beneficjentem programu
fot.: UG Turek 

Uczniowski Klub Sportowy „Sprinter” ze Słodkowa już po raz kolejny został beneficjentem rządowego programu „Klub”- edycja 2022. Kwota grantu to 10 tysięcy złotych, które będą przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, organizację obozu oraz trenera.

Finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej program, ma na celu wsparcie finansowe i instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych, w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

reklama

Dzięki uzyskanemu wsparciu młodzi lekkoatleci ze Słodkowa byli w sierpniu na obozie sportowym w Białogardzie i dostaną profesjonalne obuwie sportowe. Pozyskane środki pozwolą zawodnikom lepiej przygotować się do czekających ich wrześniowych zawodów, które będą eliminacjami do Mistrzostw Polski U-16. Gmina Turek współfinansuje realizowane zadania objęte programem „Klub 2022”.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

z wczoraj
Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili...

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z...

12 wrz.
Reaktywacja Zydorkiewicza i czternaście...

Reaktywacja Zydorkiewicza i czternaście życiówek...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama