wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

17°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jak skutecznie bronić swojej przestrzeni osobistej. Seminarium o samoobronie w Klubie Striker Turek

Jak skutecznie bronić swojej przestrzeni osobistej. Seminarium o samoobronie w Klubie Striker Turek - fot.: Striker Turek
fot.: Striker Turek 

Samoobrona sektorowa i uderzeniowa były tematami seminarium zorganizowanego przez Striker Turek. W siedzibie klubu, przy ul. Ogrodowej 5, odbyło się spotkanie poświęcone teorii i praktyce bronienia swojej przestrzeni osobistej.

Podczas zajęć realizowane były zagadnienia z zakresu obrony sektorowej oraz podstawowych kombinacji technik uderzeniowych, w oparciu o Koncepcję Bezpieczeństwa Osobistego. Całe seminarium podzielono na dwa bloki. Zaraz po wprowadzeniu, gdzie omówiono aspekty prawne samoobrony z praktycznego punktu widzenia i podstawowe techniki uderzeń, uczestnicy seminarium przeszli do praktyki. Po rozgrzewce pracowali nad obroną sektorową, obroną przed chwytami oraz atakiem na czułe punktów przeciwnika.

reklama

Drugi blok poświęcony był samoobronie uderzeniowej. Uczestnicy poznali podstawowy arsenał uderzeń w systemie S.P.A.S. oraz myśl obrony sektorowej (aktywna / pasywna). Podstawowe kombinacje technik uderzeń zademonstrowano w oparciu o taktykę "wycofania" i "ucieczki", zgodnie z Koncepcją Bezpieczeństwa Osobistego S.P.A.S.

Seminarium poprowadził Przemysław Sobczak z klubu S.P.A.S.FC w Turku, instruktor walki wręcz w systemie S.P.A.S., który także jest instruktorem Ju Jitsu Tradycyjnego i byłym zawodnikiem sportów walki w takich formułach jak Grappling, Fighting Ju Jitsu oraz Sport Ken Jutsu. Trener Przemek od września będzie prowadził regularnie zajęcia z Samoobrony oraz część zajęć z MMA poświęconych walce chwytanej oraz parterowej i wraz z zarządem klubu zapraszają na systematyczne zajęcia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera...

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera Turek!...

10 czerw.
Zawodnicy Strikera na  Mistrzostwach Polskiego...

Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Polskiego...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama