czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd rowerowy śladami kopalni i elektrowni Adamów

Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd rowerowy śladami kopalni i elektrowni Adamów
 

To była bardzo chłodna i deszczowa niedziela. Mimo to na stracie rajdu rowerowego „W poszukiwaniu jesieni” stawiło się kilkudziesięciu cyklistów. Dobrze zrobili, bo po południu wyraźnie się rozpogodziło, a na aktywność fizyczną nie ma przecież złej pogody, trzeba się tylko dobrze ubrać!

Deszcz zaskoczył uczestników rajdu już na samym starcie. Potem było już tylko lepiej. Z każdą chwilą aura poprawiała się i rowerzyści ruszyli w trasę. Pierwszy przystanek miał miejsce pod byłą elektrownią „Adamów”. Potem grupa ruszyła przez miejscowość Laski, w kierunku osadnika Gajówka, gdzie miłośnicy dwóch kółek zapoznali się z historią zbiornika, po czym ruszyli w dalszą drogę w kierunku Psar i dalej nad zbiornik Przykona.

reklama

Kolejnym przystankiem była farma fotowoltaiczna i wiatraki. Trasa rajdu prowadziła leśnymi duktami w kierunku Krwon, omijając potężny wkop na Warence. Wielu cyklistów pokazało swoje drugie oblicza i z rowerowych siodełek wypatrywało grzybów – czasu na ich zbieranie jednak nie było.

Uczestnicy rajdu dotarli nad zbiornik w Bogdałowie, gdzie dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Turek zorganizowano ognisko. Krótki odpoczynek, pieczona kiełbaska, napoje oraz wymiana spostrzeżeń z trasy i można było ruszać w dalszą drogę. Omijając Pęcherzew i Szadów Pański cykliści dotarli do Turku, gdzie rajd się zakończył.

Organizatorami rajdu były: Samorząd Miasta Turek, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, PTTK oddział Turek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku oraz OSP Turek.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.
Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama