sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wyjątkowa edycja, dla wyjątkowego solenizanta/VI ed. Golden League w LO

Wyjątkowa edycja, dla wyjątkowego solenizanta/VI ed. Golden League w LO - Fot. Piotr Podembski
Fot. Piotr Podembski 

Emocje, wola walki, dążenie do zwycięstwa, łzy szczęścia, ale i porażki, to częsty widok spotkań Golden League. Aż 203 uczniów i uczennic naszego LO zagra dla specjalnego solenizanta, uświetniając obchody 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Ponad 200 aktorów będzie rozgrywać to wyjątkowe przedstawienie, aby 1 czerwca wyłonić 7 najlepszych zawodników tworzących jedną drużynę.

W ubiegły czwartek, tj., 22 marca br. ruszyła VI edycja zawodów piłkarskich „Golden League – 100 lat LO w Turku” w tym roku aż 29 zespołów w tym 2 żeńskie („Dawczynie punktów 2M”, „Chłopaki płaczcie 2E”) weźmie udział w rozgrywkach Złotej Ligi I Liceum w Turku. Turniej rozpoczęto od uroczystego rozdzielenia zespołów na grupy. Zgłoszone drużyny oddały się w ręce dyrektora Lecha Zielonego, który rozlosował zespoły do 7 grup. Dyrektor LO, jak sam podkreślił, nie tylko wspiera Golden League od pierwszej edycji, ale sam jest wiernym kibicem swoich ulubionych zespołów.

reklama

Rozgrywki w pierwszym etapie odbywają się w grupach, czas gry 2x7 min, zespoły liczą 7 zawodników w tym 2 rezerwowych. Do kolejnego etapu awansują 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. Cały przebieg „Golden League - 100 lat LO w Turku” możemy śledzić na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego.

- Cieszy mnie ogromne zainteresowanie rozgrywkami wśród uczniów naszego liceum. To dzięki ich zaangażowaniu bierzemy udział w największej imprezie sportowej szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie – mówi Marek Kujawa, organizator Golden League. - Prowadząc ten turniej jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania uczestników – dodaje.

Turniej odbywa się pod honorowym patronatem pani wicedyrektor Danuty Szczepanik. Organizatora wspierają p. Alina Żydziak oraz Arkadiusz Kotecki, który jest administratorem strony internetowej Golden League. Medale i puchary sponsorują panowie Andrzej Izydorczyk oraz Maksymilian Majchrzak.

reklama

Opracował: MD

Podobne artykuły

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

03-09-2020
Turek: Triumf FC Po Nalewce w Golden League 2018!

Turek: Triumf FC Po Nalewce w Golden League 2018!

04-06-2018
W ILO ruszyła Golden League! Wygra Rondo...

W ILO ruszyła Golden League! Wygra Rondo Russocice,...

06-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama