Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Mecze rozegrane, czas na ligowe spadki

Mecze rozegrane, czas na ligowe spadki - Źródło: sxc.hu / Michał Zacharzewski
Źródło: sxc.hu / Michał Zacharzewski 

W minioną sobotę o ostatnie ligowe punkty w sezonie 2011/2012 powalczyły MKS Tur Turek i Kasztelania Brudzew. Czy klubom przyjdzie już niebawem grać w niższych klasach rozgrywkowych?

Teoretycznie wskazują na to tabele ligowe. Tur ostatecznie uplasował się na 15 pozycji (na 18 możliwych) w tabeli II ligi (gr. zachodnia). Ta lokata oznacza, że zespół powinien trafić do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kasztelania po 30 kolejkach ostatecznie uplasowała się na 14 pozycji (na 16 możliwych) w tabeli IV ligi wielkopolskiej południowej. Zespoły znalazły się więc na miejscach spadkowych, ale dla wspomnianych klubów nie wszystko jest jednak stracone.

reklama

Jedną rzeczą jest wynik sportowy drużyn, a czymś zupełnie innym rezultat analizy wniosków złożonych przez kluby o nadanie licencji uprawniającej do udziału w przyszłosezonowych rozgrywkach. Tego typu zawirowania w I i II lidze mogą sprawić, że MKS Tur Turek uniknie spadku. Jak wskazuje kierownik klubu - Mariusz Wachowicz, wiele rozstrzygnięć powinien przynieść dzień 6 czerwca. Wtedy to rozpatrzone zostaną wnioski 8 klubów II ligi. Kibice Kasztelenii także muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż - jak zauważa prezes klubu Ireneusz Walkowski - to, czy któreś kluby wycofają się z rozgrywek, bądź nie otrzymają licencji, dopiero się okaże.

Niebezpiecznie w dolnych rejonach tabeli konińskiej Klasy Okręgowej lawiruje także Wicher Dobra. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół zajmuje w tabeli 14 miejsce (na 16 możliwych).

AW

Podobne artykuły

Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

07-06-2021
Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

Co dalej z MGKS Tur 1921 Turek

31-10-2019
Mistrzostwo Wielkopolski zdobyte przez...

Mistrzostwo Wielkopolski zdobyte przez unihokeistki...

10-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama