środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

III Siatkarska Konfrontacja Pokoleń/Turniej im.Hirka Łęgosza

III Siatkarska Konfrontacja Pokoleń/Turniej im.Hirka Łęgosza
 

Dnia 26 maja 2012 odbył się III Turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. Hirka Łęgosza. Trzecia edycja zgromadziła 12 drużyn i jak dotąd to rekordowa liczba ekip. Turniej nazwany przez organizatorów III Siatkarską Konfrontacją Pokoleń tak właśnie wyglądał. Swoje siły zmierzyli gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz dorośli.

Na uroczyste rozpoczęcie zawodów stawili się zaproszeni goście w osobach: Jadwigi Łęgosz, Agnieszki Łęgosz, Starosty Tureckiego Zbigniewa Bartosika, Andrzeja Sochackiego – przedstawiciela Burmistrza miasta Turku oraz gospodarz turnieju Elżbieta Pokojowa dyrektor SP 1 w Turku. Miłym zaskoczeniem były prezenty przedstawicieli władz samorządowych, którzy ufundowali najwyższej klasy piłki do rozegrania turnieju. Do grona sponsorów dołączył również pan Jan Pawlicki, wieloletni przyjaciel patrona turnieju, który również wsparł organizatorów taką samą piłką jak oficjele.

reklama

Po części oficjalnej organizatorzy dokonali losowania grup eliminacyjnych. Hasło do rozpoczęcia boju dała pani Jadwiga Łęgosz otwierając oficjalnie turniej. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” na trzech salach gimnastycznych SP 1, ZSO oraz ZST. Zawodnicy rozpoczęli boje o okazały puchar, natomiast delegacja udała się na grób Hirka Łęgosza, aby zapalić znicz i złożyć wiązankę. Po prawie trzygodzinnych eliminacjach do finału awansowały najlepsze zespoły z grup oraz jedna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punkowym.

W drodze losowania o finał zagrali: OCHOCKI z OBOJETIE oraz SAME FARTY z LAST MINUTE. W pierwszej rywalizacji po trzysetowym pojedynku lepszymi okazali się doświadczeni gracze z drużyny OCHOCKI, a w drugim najwyższy zespół turnieju SAME FARTY. To oni właśnie w finale okazali się najlepsi zdobywając złoto. Trzecią lokatę zdobyli gracze z zespołu OBOJETIE. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Ewelinę Kolińską z LAST MINUTE, która otrzymała profesjonalną piłkę plażową ufundowaną przez Panią Jadwigę Łęgosz.

Na koniec kapitan zwycięskiej drużyny Michał Pacławski przekazał Pani Jadwidze puchar, który będzie u niej nabierał mocy i czekał na kolejny turniej.

Organizatorzy pragną podziękować: serwisowi Turek.net.pl oraz tygodnikowi ECHO TURKU za wsparcie medialne, Burmistrzowi miasta Turku, Staroście Tureckiemu oraz panu Janowi Pawlickiemu za ufundowanie piłek do rozegrania turnieju, Radzie Rodziców przy SP 1 Turek za ufundowanie medali, Dyrekcji ZSO i ZST Turek za użyczenie sali gimnastycznej, wolontariuszom z SP1 Turek za pomoc w organizacji oraz wszystkim uczestnikom turnieju za tak liczny udział w imprezie. Kolejny turniej 25 maja 2013. Zbierajcie siły i zapraszamy za rok.

reklama

Główny Organizator Tomek Gargula

Wyniki GRUPY A

AMATORZY – 4ech Z WĄSEM 2:0
OCHOCKI – NAUCZYCIELE 2:0
NAUCZYCIELE – AMATORZY 2:0
OCHOCKI – 4ech Z WĄSEM 2:1
OCHOCKI – AMATORZY 2:0

AWANS OCHOCKI

Wyniki GRUPY B

CHŁOPAKI Z MOSA – ZŁOCI CHŁOPCY HIRKA 2:1
MILITIA ŻUKI – SAME FARTY 0:2
MILITIA ŻUKI - CHŁOPAKI Z MOSA 0:2
ZŁOCI CHŁOPCY HIRKA - SAME FARTY 0:2
SAME FARTY - CHŁOPAKI Z MOSA 0:2
ZŁOCI CHŁOPCY HIRKA - MILITIA ŻUKI 2:0

AWANS SAME FARTY

Wyniki GRUPY C

LUCKY TEAM – OBOJETIE 0:2
LAST MINUTE – ANGELA TEAM 2:0
LUCKY TEAM – LAST MINUTE 1:2
ANGELA TEAM – OBOJETIE 0:2
LUCKY TEAM – ANGELA TEAM 2:0
LAST MINUTE– OBOJETIE 0:2

AWANS OBOJETIE ORAZ LAST MINUTE (NAJLEPSZY STOSUNEK PUNKTOWY)

PÓŁFINAŁ:

OBOJETIE – OCHOCKI 1:2
LAST MINUTE – SAME FARTY 0:2

MECZ O 3 MIEJSCE: OBOJETIE – LAST MINUTE 2:0
MECZ O 1 MIEJSCE: OCHOCKI – SAME FARTY 0:2

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:

1. SAME FARTY (Pacławski Michał, Nawrocki Roman, Banasiak Adam, Iwaniak Dariusz)
2. OCHOCKI (Śliwka Robert, Miklas Marcin, Durczyński Tomasz, Radzimski Michał, Ochocki Krzysztof)
3. OBOJETIE (Hartman Marcin, Łupina Tomasz, Włodarczyk Igor, Ciepłucha Michał, Zagozda Daniel)
4. LAST MINUTE (Kowalczyk Dominik, Wiatrowski Adrian, Górniak Krystian, Kolińska Ewelina)

Najlepszy zawodnik turnieju: Ewelina Kolińska LAST MINUTE

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Jaki prezent dla niej wybrać na święta?

Jaki prezent dla niej wybrać na święta?

26 list.
Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie z Żuk też!

Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie z Żuk też!

17 paźd.
Festiwal Dyni w Żukach

Festiwal Dyni w Żukach

17 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama