sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Tur wygrywa w karnych, Kołba bohaterem!

Tur Turek awansował do rundy wstępnej Pucharu Polski. Nasz zespół wygrał po rzutach karnych z MKS-em Kluczbork 4:3. Bohaterem został Michał Kołba, który w całym spotkaniu wybronił aż cztery jedenastki!

Pierwszą dogodną okazję goście mieli w 21. minucie. Kunsztem bramkarskim popisał się jednak Michał Kołba, który zdołał obronił rzut karny wykonywany przez Adama Deję.

Dużo więcej sytuacji podbramkowych było po przerwie. Znów jednak pierwsi stworzyli ją sobie gracze z Kluczborka. Próbę Igora Jurgi z ośmiu metrów wybronił jednak Kołba, a dobitka przeszła nad poprzeczką. W końcu do głosu doszli turkowianie. Po dobrym dośrodkowaniu Dawida Borysa głową próbował uderzać Piotr Gląba, ale trafił w poprzeczkę. Kilka minut później strzał z woleja Czarka Książka końcówkami palców zdołał nad poprzeczką przenieść Abramowicz.

W 90. minucie piłkę meczową miał wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Dariusz Dolewka, ale nasz skrzydłowy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i sędzia chwilę później odgwizdał koniec regulaminowego czasu gry i zarządził dogrywkę. W tej lepsze sytuacje mieli przyjezdni. W 99. minucie Kołba kapitalnie obronił uderzenie Wojciecha Bzdęgi z ośmiu metrów, zdążył jeszcze podnieść się z murawy i sparować dobitkę Michała Kojdera. W 119. zaś na indywidualny rajd zdecydował się Damian Kaczmarek, ale i jego próbę zdołał odbić bramkarz Tura.