wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces piłkarek ze Słodkowa

Sukces piłkarek ze Słodkowa
 

Po raz kolejny dziewczęta trenujące na co dzień piłkę nożną na "Orliku" w Słodkowie (gmina Turek) pod okiem trenera Łukasza Pietraszka potwierdziły, że ciężkim treningiem i zdeterminowaniem można osiągnąć wyznaczone cele. Po pierwszym sukcesie jakim było zwycięstwo w I Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej dziewcząt przyszedł czas na kolejny turniej tym razem o wymiarze ogólnopolskim, jakim był bezsprzecznie Turniej o Puchar premiera Donalda Tuska.

Młode piłkarki przeszły bez porażki eliminacje gminne odbywające się na "Orliku" w Słodkowie wygrywając wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów wojewódzkich które odbyły się na boisku w Rychwale (gmina Tuliszków). Po zaciętych pojedynkach i walce dziewczęta zajęły pierwsze miejsce wygrywając między innymi z drużynami z Tuliszkowa, Dzierzbina oraz remisując z drużyną gospodarzy Rychwałem, aby tym samym awansować do półfinałów wojewódzkich.

reklama

Po kilku dniach odpoczynku przyszedł czas na półfinały wojewódzkie które odbyły się w Kaliszu. Warto zauważyć, że dziewczęta na turnieju w Kaliszu reprezentowały nie tylko gminę Turek, ale również cały powiat Turecki. Była to jedyna drużyna żeńska z naszego powiatu, która awansowała do półfinałów. Mecze półfinałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Po dwóch rozegranych meczach tylko drużyna ze Słodkowa i Kalisza po meczach ze Ślesinem i Brdowem z kompletem punktów miała szanse, aby awansować dalej do finału wojewódzkiego i być w gronie czterech najlepszych drużyn w Wielkopolsce.

Niestety w bezpośrednim pojedynku lepsze okazały się piłkarki trenujące w klubie KKS Kalisz natomiast piłkarki ze Słodkowa musiały zadowolić się drugim miejscem.

- Chcę bardzo gorąco podziękować moim zawodniczkom za postawę podczas całego turnieju, zaangażowanie i walkę – mówi Łukasz Pietraszek. - Jestem z nich naprawdę dumny i cieszę się, że mogę je trenować. Mimo że trenujemy dopiero pół roku, udało nam się stworzyć perspektywiczną drużynę z małymi sukcesami na koncie – dodaje trener słodkowianek.

Łukasz Pietraszak pragnie podziękować koleżance Julicie Wędzik, która pomaga mu zawsze na każdym treningu, Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie i Dyrekcji Gimnazjum w Słodkowie za pokrycie kosztów dojazdu na zawody oraz pani Małgorzacie Adamek za wsparcie podczas całego turnieju.

reklama

Na fotografii skład drużyny ze Słodkowa na półfinałach wojewódzkich w Kaliszu. W górnym rzędzie od lewej: trener Łukasz Pietraszek, Patrycja Przybył, Klaudia Nowicka, Aleksandra Rybak, Dżesika Serbin, Karolina Filipiak, Julita Wędzik W dolnym rzędzie od lewej: Natalia Chrzanowska, Estera Wędzik, Anita Pietraszek, Katarzyna Rosiak.

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna...

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna inwestycja w...

5 lip.
W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama