sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Sparta Grąbków ponownie najlepsza

Sparta Grąbków ponownie najlepsza - Kapitan Sparty Grąbków odbiera puchar za zwycięstwo w turnieju
Kapitan Sparty Grąbków odbiera puchar za zwycięstwo w turnieju 

Liga Mistrzów UEFA (ang. UEFA Champions League), to najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie. Utworzone zostały z inicjatywy UEFA w 1992, jako kontynuacja Pucharu Europy Mistrzów Klubowych (zwanego też Pucharem Europy lub Pucharem Mistrzów) i regularnie prowadzone są przez tę organizację od sezonu 1992/1993. Choć co roku w rozgrywkach tych rywalizują ze sobą czołowe drużyny piłkarskie ze Starego Kontynentu w całej dotychczasowej historii nie zdarzyło się aby jakakolwiek drużyna obroniła zdobyte rok wcześniej trofeum.

Jednak to co jest tak trudne do osiągnięcia w rozgrywkach profesjonalnych można z pewnością o wiele łatwiej zrealizować w rozgrywkach amatorskich. Dowodem na to jest zespół Sparty Grąbków, który dwa razy z rzędu wygrywał turnieje regionalne w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika, a 27 stycznia 2013 r. tryumfował w halowej odmianie tych zmagań. To ostatnie zwycięstwo jest tym cenniejsze, że w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów Halówki mogą bez żadnych ograniczeń występować czynni zawodnicy.

reklama

W turnieju regionalnym organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie wystąpiło 7 zespołów, które w wyniku losowania podzielone zostały na dwie grupy. Następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. W grupie A najlepsza okazała się Sparta Grąbków, która wyprzedziła KS Malanów, Retro Bibiannę i Oldboy Malanów. W grupie B po zaciętych zmaganiach tryumfował Malanów przed Dziadowicami i Olimpikiem Czachulec.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Sparta Grąbków niespodziewanie wysoko pokonała Dziadowice (aż 6:0!), natomiast w drugim doszło do jeszcze większej niespodzianki. Faworyzowany zespół Malanowa uległ w rzutach karnych KS-owi Malanów 1:2 (w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 3:3). Bohaterem całego meczu, w tym również serii rzutów karnych był bramkarz KS-u – Szymon Kamiński, który bronił nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. W meczu o 3 miejsce Malanów okazał się lepszy od Dziadowic, natomiast w wielkim finale Sparta Grąbków po zaciętym pojedynku pokonała KS Malanów. Po zakończeniu rywalizacji 3 najlepsze zespoły uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Statuetka króla strzelców przypadła zawodnikowi zwycięskiej drużyny – Emilowi Harasnemu. Najlepszym bramkarzem uznano natomiast Szymona Kamińskiego.

Sparta Grąbków jako zwycięzca etapu regionalnego będzie reprezentował naszą gminę w etapie wojewódzkim, który rozegranie zostanie w dniach 23.03-31.03.2013 r. 

Wyniki:

Grupa A
Sparta Grąbków – Oldboy Malanów 9:1
Retro Bibianna – KS Malanów 2:3
Sparta Grąbków – Retro Bibianna 5:0
Oldboy Malanów – KS Malanów 2:2
Sparta Grąbków – KS Malanów 1:1
Oldboy Malanów – Retro Bibianna 2:3

Grupa B
Malanów – Olimpik Czachulec 8:2
Olimpik Czachulec – Dziadowice 2:2
Malanów – Dziadowice 3:3

½ Finału
Sparta Grąbków – Dziadowice 6:0
Malanów – KS Malanów 3:3 (k. 1:2)

Mecz o III miejsce
Dziadowice – Malanów 2:4

FINAŁ
Sparta Grąbków – KS Malanów 2:1

Źródło: OSiR w Malanowie / www.osir.malanow.pl

2
3
4
5
Szymon Kamiński (KS Malanów) - najlepszy bramkarz turnieju6
Emil Harasny (Sparta Grąbków) - król strzelców turnieju7

Podobne artykuły

Grzymiszew: Piłkarski turniej w odpustową...

Grzymiszew: Piłkarski turniej w odpustową sobotę....

09-09-2018
Wideo: Kartofliska w Bibiannie czyli...

Wideo: Kartofliska w Bibiannie czyli Mistrzostwa...

17-07-2018
Bibianna: Od Chrząstawy po Belgię, każdy chciał...

Bibianna: Od Chrząstawy po Belgię, każdy chciał...

15-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama