poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Japoński Trening

Japoński Trening
 

W dniach 1-3 marca br Polska Federacja Kyokushin Karate była organizatorem zgrupowania szkoleniowego kumite w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, w którym uczestniczyło ponad 130 karateków z Polski, Rosji i Białorusi. Zajęcia prowadzili  sensei Norichika Tsukamoto dwukrotny Mistrz Świata i Tadashi Ishihara – trener Kadry Japonii.

Obaj trenerzy skupili się na walkach, przede wszystkim na sposobach błyskawicznym ataku przeciwnika, uderzeniach i kopnięciach wyprzedzających oraz umiejętności blokowania i kontrataku. Zaprezentowane techniki była na dobrym poziomie sportowym i wzbudziły uznanie u uczestników seminarium, co z pewnością zmotywuje wszystkich do dalszej pracy.

reklama

Turek reprezentowali Bartosz Kasprzak, Michał Drązkowski, Rafał Gębalski i Dariusz Jasiakiewicz oraz Daniel Pakuła (Malanów). Podczas szkolenia skupiono się nad elementami walki w pełnym kontakcie, technikami nożnymi z przewrotu tz kainten geri, mawashi gei. Na koniec zgrupowania odbyło się 30 walk 1.5 minutowych w kontakcie z podziałem na stopnie.

Grupa turecka zaprezentował się bardzo dobrej strony udowodniając, że zbytu  tytuł Mistrza Polski w walkach i kata  2012roku  nie był przypadkowy. Galeria zdjęć z seminarium do obejrzenia na www.karate.turek.net.pl

Opr. T. Nowaczyk

2
3
4

Podobne artykuły

Gardzielik pokona Gruzina? Przekonamy się 17 marca

Gardzielik pokona Gruzina? Przekonamy się 17 marca

20-02-2018
Bilety na walkę Gardzielka są już dostępne....

Bilety na walkę Gardzielka są już dostępne. Wyjazd...

27-02-2017
Walka Gardzielika już w marcu. Polsat Sport...

Walka Gardzielika już w marcu. Polsat Sport pokaże...

20-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama