poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Orzeły ruszą do boju z namaszczeniem „korwinistów”!

Orzeły ruszą do boju z namaszczeniem „korwinistów”! - Źródło: PKS Orzeł Dziadowice-Folwark
Źródło: PKS Orzeł Dziadowice-Folwark 

Koniec MKS Tur Turek, kłopoty finansowe Znicza Władysławów – nasi Czytelnicy wciąż muszą napotykać na kiepskie futbolowe informacje. W związku z rychłym nadejściem prawdziwej wiosny oraz dającym nadzieję okresem świąt postanowiliśmy napisać o ludziach, którzy włączają się do piłkarskiej rywalizacji, zamiast chylić się ku upadkowi.

Gdzie można dopatrzeć się przypadków rozwoju zamiast regresu? Rzecz jasna w gminie Malanów. Tam od kilku ładnych już lat z powodzeniem funkcjonuje Gminna Liga Piłki Nożnej, zapewniając lokalnym kibicom rozrywkę w niedzielne popołudnia. Już niebawem owej sportowej frajdy będzie jeszcze więcej, gdyż – w środku sezonu ale jednak – do boju przyłączy się PKS Orzeł Dziadowice-Folwark. Panowie mimo wspomnianego opóźnienia nie będą kopali po nic, gdyż w rundzie wiosennej rozegrają także zaległe spotkania z jesieni, dzięki czemu mają szansę walczyć o najwyższe cele.

reklama

Wydaje się, zawodnicy Orzeła szybko mogą stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych teamów ligi. Już teraz osoby spostrzegawcze na pewno zwróciły uwagę na to, że ich klubowy herb wygląda znajomo. To nie złudzenie - wykorzystany w nim orzeł to także znak rozpoznawczy partii Janusza Korwina-Mikke.

Jakim cudem polityczne logo przemieniło się herb Prawicowego Klubu Sportowego? Zawiłości tego procesu wyjaśnia nam prezes PKS Orzeł Dziadowice-Folwark. Jak informuje Piotr Bukowiecki, założycieli drużyny zainteresował  ptak w logo Kongresu Nowej Prawicy, a w głowach panów szybko pojawił się pomysł, aby go wykorzystać. Pasjonaci futbolu nie musieli bynajmniej borykać się ze szczególnymi utrudnieniami. Członkowie Orzeła wysłali maila ze stosownym zapytaniem, a po tygodniu otrzymali odpowiedź od Sekretarz Kongresu Nowej Prawicy z informacją o pozytywnej decyzji Zarządu, a także życzenia powodzenia w sportowych zmaganiach.

PKS Orzeł Dziadowice-Folwark teoretycznie powinien rozpocząć bój w GLPN w Malanowie w dniu 7 kwietnia - uznawanym za lokalne derby - starciem z zespołem Retro Bibianna, o ile owych planów nie pokrzyżują trudne warunki pogodowe.

Więcej o drużynie PKS Orzeł Dziadowice-Folwark na jej facebookowym fanpage'u oraz stronie internetowej teamu - orzeldziadowicefolwark.futbolowo.pl.

reklama

AW

PS. Powyższy tekst nie był primaaprilisowym żartem, a ukazane w nim treści są jak najbardziej prawdziwe.

Podobne artykuły

Malanów: Wyniki 4 kolejki GLPN

Malanów: Wyniki 4 kolejki GLPN

19-09-2017
Malanów: II kolejka GLPN za nami. Retro i...

Malanów: II kolejka GLPN za nami. Retro i Sparta z...

06-09-2017
Wojenna rekonstrukcja, youtuberzy, dożynki i...

Wojenna rekonstrukcja, youtuberzy, dożynki i...

01-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama