środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Kolarze przemkną przez nasz powiat

Kolarze przemkną przez nasz powiat
 

Póki co zima trzyma, ale już niebawem odważni sportowcy będą mogli przekonać się, jak wygląda stan – skrytych częściowo pod śniegiem - lokalnych tras. Wszystko za sprawą Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013".

Cykliści-wyczynowcy pojawią się w naszym powiecie mniej więcej w połowie kwietnia. Nie będzie to bynajmniej sielankowa przejażdżka, a wyścig kolarski o randze ogólnopolskiej. W trakcie zmagań sportowcy zobaczą nie tylko ziemię kaliską czy konińską, ale i poznają uroki podturkowskich dróg. Już w dniu 12 kwietnia zawodnicy śmigać będą w pobliżu Jeziorska, przejeżdżając m.in. przez Rzymsko i Głuchów, ale to stanowić będzie dopiero przedsmak atrakcji.

Kolarze w gminie „czereśniowych sadów” pojawią się w ramach III etapu zmagań. Ten odbędzie się w dniu 13 kwietnia. Wówczas sportowcy wystartują z Kalisza, by ostatecznie znaleźć się w Kazimierzu Biskupim. Po drodze cykliści zahaczą o powiat turecki, pojawiając się w okolicach Wróbliny (ok. godz 16:21), by dalej popędzić do Tuliszkowa (ok. godz 16:27), a następnie pojechać do Rychwała.

Organizatorem Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013" jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu.

AW
Źródło: www.ktk.kalisz.pl
 

Podobne artykuły

Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

18 mrz.
Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na...

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na Dyrektora ZST...

17 lt.
Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli...

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli Gala...

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama