Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Kolarze przemkną przez nasz powiat

Kolarze przemkną przez nasz powiat
 

Póki co zima trzyma, ale już niebawem odważni sportowcy będą mogli przekonać się, jak wygląda stan – skrytych częściowo pod śniegiem - lokalnych tras. Wszystko za sprawą Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013".

Cykliści-wyczynowcy pojawią się w naszym powiecie mniej więcej w połowie kwietnia. Nie będzie to bynajmniej sielankowa przejażdżka, a wyścig kolarski o randze ogólnopolskiej. W trakcie zmagań sportowcy zobaczą nie tylko ziemię kaliską czy konińską, ale i poznają uroki podturkowskich dróg. Już w dniu 12 kwietnia zawodnicy śmigać będą w pobliżu Jeziorska, przejeżdżając m.in. przez Rzymsko i Głuchów, ale to stanowić będzie dopiero przedsmak atrakcji.

Kolarze w gminie „czereśniowych sadów” pojawią się w ramach III etapu zmagań. Ten odbędzie się w dniu 13 kwietnia. Wówczas sportowcy wystartują z Kalisza, by ostatecznie znaleźć się w Kazimierzu Biskupim. Po drodze cykliści zahaczą o powiat turecki, pojawiając się w okolicach Wróbliny (ok. godz 16:21), by dalej popędzić do Tuliszkowa (ok. godz 16:27), a następnie pojechać do Rychwała.

Organizatorem Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013" jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu.

AW
Źródło: www.ktk.kalisz.pl
 

Podobne artykuły

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.
Walentynkowy kulig w ramach akcji

Walentynkowy kulig w ramach akcji "Pomagaj Pomagać"...

15 lt.
Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu....

Wideo: Trudne warunki na drogach powiatu. Liczne...

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama