sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Turniej Burs i Internatów w ZSR

Turniej Burs i Internatów w ZSR
 

Tradycyjnie już od wielu lat reprezentacje burs i internatów z regionu konińskiego cyklicznie spotykają się na organizowanych przez siebie turniejach. Tym razem w dniu 11 kwietnia 2013 r. drużyny zjechały do Zespołu Szkół Rolniczych – Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Organizatorem turnieju była młodzież przyszkolnego internatu wraz z opiekunami.

Po wieloletniej przerwie w organizacji tego typu imprezy turniej ten ponownie odbył się w murach tej placówki. Zgromadziła się na nim młodzież mieszkającą w bursach wschodniej wielkopolski, a mianowicie z bursy Kolskiej, Konińskiej, Tureckiej i przedstawiciele gospodarzy. Wszyscy uczestnicy sukcesywnie brali udział we wszystkich trzech konkurencjach: rzutach lotkami do tarczy, tenisie stołowym oraz biegu z przeszkodami. W przerwie między konkurencjami młodzież wzięła udział w wykładzie i quizie dotyczącym dobrych manier w życiu codziennym przygotowanym przez młodzież pod okiem szkolnego pedagoga i psychologa. Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji podsumowano punkty, wyniki były następujące:

1 miejsce – Bursa Konin
2 miejsce – Internat Kaczki
3 miejsce – Bursa Turek
4 miejsce – Bursa Koło

reklama

Jednocześnie wyłoniono najlepszego zawodnika Turnieju, którym okazał się Krzysztof Walaszczyk z Bursy Tureckiej. Dyplomy oraz nagrody dla drużyn wręczył Starosta Turecki p. Zbigniew Bartosik, a puchary asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, p. Karol Mac. Następnie zmęczeni, lecz szczęśliwi uczestnicy udali się na specjalnie przygotowaną z tej okazji kolację w szkolnej stołówce. Turnieju odbył się w sympatycznej atmosferze, co może dobrze wróżyć na przyszłe lata. Młodzi sportowcy dali dowód swojego zaangażowania i chęci podnoszenia sprawności fizycznej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy Turnieju Burs i Internatów w Kaczkach Średnich dziękują fundatorom nagród, którymi byli:
1. Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb;
2. Starostwo Powiatowe w Turku;
3. Lokalna Grupa Działania – Turkowska Unia Rozwoju.

Nadesłał: Jakub Marczyński - Kierownik internatu przy ZSR - CKP w Kaczkach Średnich

Podobne artykuły

Ogólnopolska kampania antynarkotykowa...

Ogólnopolska kampania antynarkotykowa "Narkotyki i...

03-04-2019

"Ach co to była za noc" czyli Bal Karnawałowy LGD TUR

29-01-2019
Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

17-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama