czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Turek V-ce Mistrzem Polski Seniorów

W dniu 19-20 kwietnia 2013 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate pod patronatem PFKK i POS . Na starcie stanęła cała czołówka najlepszych klubów i zawodników trenujących kyokushin w Polsce.

Walki stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i technicznym z dużym duchem walki. Nie zabrakło widowiskowych nokautów i technik kończących walki przez uzyskanie przewagi punktowej i technicznej. Reprezentacja Turku powtórzyła wielki sukces z 2005 roku zdobywając drużynowe V-ce Mistrzostwo Polski Seniorów ustępując jedynie klubowi z Torunia, a wyprzedzając Gdańsk i Mysłowice.

Paulina Sobieracka po sukcesach  jako mistrzyni Polski juniorów i tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium zostając nie kwestionowaną Mistrzynią Polski. Daniel Pakuła na co dzień trener Malanowskim klubie Karate został V-ce Mistrzem Polski w kategorii do 70 kg . Swoją walkę finałowaą składającą się z walki regulaminowej 3 minuty i dwóch dogrywek po 2 minuty uległ minimalnie ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski z Mysłowic. Zdaniem wielu znawców Karate tytuł powinien przypaść  naszemu zawodnikowi.

Srebro wywalczył również debiutujący na tych zawodach Bartosz Kacprzak z sekcji Kickboxingu i K1 w kategorii – 75 kg. Finałową walkę przegrał przed czasem z bardzo utytułowanym zawodnikiem Bydgoszczy. Kamil Więcławek wywalczył dwa medale brązowe w kumie i kata. Walka o brązowy medal z ubiegłorocznym Mistrzem Polski była rewelacyjna i zachwyciła wszystkie osoby znajdujące się na sali. Trwała łącznie 3 rundy i dopiero po trzeciej dogrywce sędziowie wskazali, że zawodnik z Turku był lepszy. Wcześniejsze walki Kamil, Bartosz czy Daniel wygrywali przed czasem. Michał Drążkowski zajął czwarte miejsce, pokazując Karate na dobrym poziomie  ale w walce o trzecie miejsce przegrał przed czasem.

Rewelacją turnieju okazali się również inni debiutanci Rafał Gębalski i Cezary Pakuła,  którzy brawurowo przebrnęli przez repasaże i dopiero w 1/8 finału ulgi aktualnym Mistrza Polski ale po zaciekłym jedno i dwurundowych dogrywkach. Ponadto były wychowanek Turkowskiego klubu Maciej Kowalczyk obecnie reprezentujący Poznań w kategorii ciezkiej został po raz kolejny Mistrzem Polski. W składzie sędziowskim znalazł się sensei Sebastian Szewczyk 2 dan na co dzień trenujący  Karate i kickboxing młodych mieszkańców Władysławowa. Kierownikiem drużyny był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan.

Po zdobyciu drużynowego Mistrza Polski Juniorów w 2012 roku przeszedł czas na V-ce Mistrzostwo Polski Seniorów dla Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku co potwierdza, że Turkowski Klub jest jednym z najlepszych w kraju, a dobra praca z dziećmi i młodzieżą rokuje na kolejne sukcesy , gdyż w kadrze Polski juniorów znaleźli się Michał Ziemniak, Paweł Dytkowicz, Weronika Mikosik z Turku, Kacper Grześkiewicz i Dominik Ast z Tuliszkowa, Artur Maciaszek z Grzymiszewa.

Zarząd Klubu składa podziękowania dla Burmistrza Turku i Tuliszkowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, sklepu sportowego Turek ulica 3-go Maja, Starostwa Powiatowego w Turku , PGKiM w Turku za wsparcie naszych zawodników.  Galeria zdjęć do obejrzenia na www.karate.turek.net.pl.