Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wiosna w Gimnazjum nr 1

Wiosna w Gimnazjum nr 1
 

Dzień wiosny – często zwany jest także dniem wagarowicza. W Gimnazjum nr 1 to jednak nie uczniowie, lecz nauczyciele pozwolili sobie na małe wagary. Odeszli do biurek, tablic i dzienników , by tak jak i uczniowie, dobrze bawić się w tym wyjątkowym dniu.

Pod kierunkiem reżysera – anglistki - pani Izabeli Mięksiak, belfrowie przemienili się w aktorów uwspółcześnionej wersji bajki pt. „ O Kopciuszku, który nie chciał zostać celebrytką”. W tytułową bohaterkę wcieliła się p. Katarzyna Szymańska, rolę wyjątkowego księcia odegrał p. Waldemar Staszak, natomiast złą macochę Celebrycką – p. Jolanta Ochapska. Bajka miała bardzo aktualny morał :„Dziewczyno, chłopaku, zamiast garbić się przy komputerze, tańcz, śpiewaj, baw się i idź poszukać wiosny w plenerze!” . Przedstawienie o Kopciuszku to już kolejny spektakl przygotowany przez nauczycieli dla gimnazjalistów. W latach wcześniejszych pedagodzy wcielali się w bohaterów znanych z opowieści o Czerwonym Kapturku, Śpiącej Królewnie i Śpiącym Królewiczu.

Po spektaklu, który wzbudził wiele radości i pozytywnych emocji uczniowie „Jedynki” zgodnie z przesłaniem sztuki zorganizowali fotograficzne łowy wiosny i jej zwiastunów. W tym dniu gimnazjaliści poznali także bogatą ofertę zajęć stowarzyszenia „Przystań”, a reprezentacje wszystkich klas rywalizowały w konkursie „Świat antyczny”.

Tak zorganizowany czas był przyjemnością dla uczniów, jak i ich nauczycieli, o czym świadczy choćby w wyjątkowo wysoka frekwencja gimnazjalistów w szkole. 

materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Foto: Upamiętnili szkołę i jej społeczność. W...

Foto: Upamiętnili szkołę i jej...

30 lip.
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w...

11 lip.
Gardzielik wygrywa jednogłośnie na punkty....

Gardzielik wygrywa jednogłośnie na...

10 lip.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego...

27 czerw.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie...

27 czerw.
Foto:

Foto: "Rower mój nałóg" czyli rowerem...

26 czerw.
reklama
reklama
reklama