Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Mieszkańcy ul. Stawickiego wypowiedzieli się na temat koncepcji projektu przebudowy ich ulicy. Ku zadowoleniu wszystkich, powstanie tutaj sporo parkingów, których teraz brakuje.

Wczoraj, tj. 18 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie Burmistrza Turku, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Turku oraz projektantów z mieszkańcami ulicy Franciszka Stawickiego. Tematem spotkania była koncepcja projektu przebudowy tej ulicy. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na ten temat, powiedzieć o swoich oczekiwaniach w stosunku do tej inwestycji.

reklama

Projektanci z biura projektowego SD PROJEKT s.c. z Poznania przedstawili mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ulicy, która ma długość ok. 160 metrów. Po obu stronach projektowanej ulicy znajdą się miejsca parkingowe. Łącznie będzie to 65 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Ulica zakończy się placem umożliwiającym bezproblemowe zawracanie. Jezdnia będzie standardowej szerokości, jedynie na początku (od ul. Armii Krajowej do łuku) zostanie poszerzona, aby jadące pojazdy mogły łatwiej się minąć. Projektanci przewidzieli nawierzchnię z kostki brukowej, w tym szarą jezdnię, żółte chodniki i grafitowe miejsca parkingowe.

Zebrani turowianie zadawali pytania szczególnie o miejsca parkingowe. Poza tym byli zadowoleni z przedstawionej koncepcji przebudowy ich ulicy.

Dokumentacja projektowa ul. F. Stawickiego będzie gotowa jeszcze w tym roku. Natomiast wykonanie ulicy przewidywane jest na przyszły rok.

reklama

źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

z wczoraj
Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

3 sierp.
Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama