niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Niech żyje Niepodległa!". Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Turku.

 

Mszą świętą o godzinie 10.00 rozpoczęły się tegoroczne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza w intencji Ojczyzny odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem władz rządowych, powiatowych oraz gminy wiejskiej Turek.

Po mszy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Wójt Karol Mikołajczyk wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości naszego kraju, znajdującymi się na zewnątrz Kościoła. Powiatowo-gminne uroczystości programem artystyczno-patryiotycznym ubarwiły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Turku.

Po południu przy budynku poczty na ul. Kaliskiej odbyły się uroczystości miejskie z udziałem Burmistrza Romualda Antosika, radnych miejskich, przedstawicieli instytucji i jednostek samorządowych miasta a także zgromadzonych mieszkańców. Odśpiewano hymn narodowy a także złożono kwiaty pod tablicą poświęconą Stanisławowi Kączkowskiemu. W trakcie uroczystości burmistrz Romuald Antosik uhonorował Zbigniewa Zająca medalem „Za zasługi dla miasta Turku”. Pan Zbigniew jest biegaczem, który z flagą Turku biegał już w wielu krajach i na kilku kontynentach, promując tam nasze miasto. W ramach uroczystości program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. 

Tego popołudnia można było także wybrać się do Miejskiego Domu Kultury na koncert patriotyczny. Tu dla publiczności, która w pełni wypełniła salę, wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Miejskiego Domu Kultury, śpiewające pod kierunkiem Anety Janiak i Pawła Grabary. Na scenie można było zobaczyć także solistów ze Studia Piosenki MDK - Antoninę Iglikowską, Martynę Radosz, Lilianę Hanczaruk, Blankę Górską, oraz prowadzonych przez Anetę Janiak - Maję Grzelkę, Ninę Kostrzewę, Hannę Harasną i Mateusza Maćczaka. Po dłuższej przerwie można było zobaczyć i usłyszeć także Big Band Miasta Turek.

fot.: Parafia NSPJ w Turku, UM Turek

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie......

27 list.
Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła...

13 list.
Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił Święto...

Niepodległa od 103 lat! Malanów uczcił...

11 list.
Tuliszków dla Niepodległej. Msza święta i...

Tuliszków dla Niepodległej. Msza...

11 list.
Hołd poległym oraz wystawa początków orkiestry...

Hołd poległym oraz wystawa początków...

11 list.
Jesienna sesja uczniów ZST w mieście króla...

Jesienna sesja uczniów ZST w mieście...

3 list.
reklama
reklama
reklama