poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Nastał kres laby

Nastał kres laby
 

Dzisiejszego poranka biało-czarne korowody uczniów pomaszerowały, aby uroczyście rozpocząć w naszym mieście nowy rok szkolny. W trakcie podniosłej atmosfery panującej przed budynkami szkół przemawiali reprezentanci młodzieży szkolnej, a dyrektorzy starali się zmotywować uczniów do ciężkiej pracy już od samego początku roku szkolnego. Licznie przybyli goście życzyli uczniom powodzenia w trakcie procesu zdobywania wiedzy.

Warto wspomnieć, że w tym roku rozpoczęcie nowego „sezonu edukacyjnego” w Zespole Szkół Technicznych uświetniła obecność wicemarszałka Sejmu, Eugeniusza Grzeszczaka oraz Dziekana Wydziału Nowych Technologii i Chemii, dr hab. inż. Stanisława Cudziło, który objął patronatem nowo otwarte liceum o profilu wojskowym.

Z kolei w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących, poza gwarem uczniów widzących się pierwszy raz po długim okresie wakacji, zawitali zaproszeni goście, którzy dokonali szeregu otwarć. Otóż 3 września do użytku została oddana zmodernizowana sala do zajęć z chemii, prezent Starosty Tureckiego na stulecie szkoły, oraz nowo wyremontowane szatnie i sanitariaty. Dokonano również oficjalnego nadania sali nr 305 imienia Profesora Kazimierza Kośli, zasłużonego nauczyciela fizyki uczącego w latach 1959-1999. Przy tej okazji dyrektor Lech Zielony pochwalił się również nową sala audiowizualną, służącą do kontaktu z wykładowcami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami....

24 sierp.
Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i...

Foto: Sportowe wakacje zawodników...

23 sierp.
Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na pamiątkę...

Setna rocznica Cudu nad Wisłą. Na...

15 sierp.
Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
reklama
reklama
reklama