niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PGKIM: Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę geotermii

PGKIM: Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę geotermii
 

Bezsprzecznym faktem jest, że Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie wydając pozwolenia na budowę geotermii, zablokował jedną z najważniejszych inwestycji nie tylko w Turku, ale i w powiecie. To Staroście Tureckiemu Wojewoda Wielkopolski wytknął, że decyzja blokująca budowę geotermii była niezgodna z prawem. Starosta po raz kolejny rozpatrując sprawę wymusza na nas niepotrzebne dokumenty i decyzje.

Dlatego też w celu uzyskania pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej, pomimo że nie zgadzamy się ze stanowiskiem Starosty Tureckiego, zostaliśmy zmuszeni do zmiany wielkości powierzchni inwestycji poprzez zaliczenie do niej zjazdów i przyłączy.

reklama

Ponieważ ciepłownia jest inwestycją priorytetową dla mieszkańców Turku, dostarczymy również wymaganą przez Starostę Tureckiego decyzję środowiskową. Podkreślamy jednak, że decyzja środowiskowa na tym etapie nie jest wymagana, co słusznie zauważył Wojewoda Wielkopolski, a Starosta Turecki nadal jej wymaga.

Nie jest zatem prawdą jak informuje Starosta Turecki, że dokumentacja projektowa ciepłowni geotermalnej jest nieprawidłowa. Złożony przez pełnomocnika PGKiM Sp. z o.o. w Turku wniosek jest potwierdzeniem, że Starostwo Powiatowe jest nieprzychylne projektowi budowy ciepłowni geotermalnej.

W związku z powyższym, w celu wydania pozwolenia na budowę dostarczymy nad wyrost wymaganą przez Starostę Tureckiego decyzję środowiskową, złożymy wszystkie wyjaśnienia i uzupełnienia, których oczekuje Starosta, nawet jeżeli się z tym nie zgadzamy. Mamy świadomość, że gdyby Starosta Turecki merytorycznie i w sposób prawidłowy podszedł do naszego wniosku, to już byśmy budowali ciepłownię, bo robimy ją na takich samych podstawach jak powstające geotermię w Kole i w Sieradzu. Tymczasem zamiast budować, jesteśmy zmuszeni przepychać się dokumentami.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Starosta Turecki, który podkreśla że sprzyja inwestycjom w odnawialne źródła energii, w tej sytuacji uznał argumentację Spółki i wydał pozwolenie na budowę geotermii bez zbędnej zwłoki.

reklama

Jeśli z powodu takiego podejścia starosty do geotermii w Turku stracimy dofinansowanie, to kto za to odpowie?

Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Turkowianie, do mioteł! Znamy termin wiosennych...

Turkowianie, do mioteł! Znamy termin wiosennych porządków w mieście!

17 mrz.
Listy do redakcji: Czy polityka jest ważniejsza...

Listy do redakcji: Czy polityka jest ważniejsza od geotermii? Dlaczego...

9 mrz.
Kto za to

Kto za to "beknie"? Geotermia wraca na tapetę

9 mrz.
Dziesięć procent mniej, czyli jak polityka...

Dziesięć procent mniej, czyli jak polityka zdominowała zdrowy rozsądek....

23 lt.
PGKiM: Dzisiaj w Turku doszło do dwóch awarii...

PGKiM: Dzisiaj w Turku doszło do dwóch awarii wodociągu, przy ulicach...

18 lt.
Wideo: W nocy wichury, rankiem powódź... Awaria...

Wideo: W nocy wichury, rankiem powódź... Awaria wodociągu na...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama