piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Strażackie auto z drabiną powinno trafić do OSP w Turku. List otwarty do Komendanta Powiatowego PSP Piotra Pietruchy

Radny Rady Miejskiej Turku ​​​​​​​Marcin Derucki

Strażackie auto z drabiną powinno trafić do OSP w Turku. List otwarty do Komendanta Powiatowego PSP Piotra Pietruchy - foto: PSP Turek / https://www.gov.pl/web/kppsp-turek/
foto: PSP Turek / https://www.gov.pl/web/kppsp-turek/ 

W imieniu mieszkańców miasta Turku proszę o jednoznaczną informację dotyczącą przekazania samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną (SHD-24) na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Od kilkunastu miesięcy Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku oraz władze miasta Turek zabiegają o przejęcie od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku używanego wozu z drabiną i wysięgnikiem. Związane jest to z tym, że KP PSP w Turku otrzymała nowy wóz tego typu.

reklama

Nasze starania uzasadnione są tym, że na terenie miasta Turek ok. 80% budynków stanowi zabudowa wysoka wielorodzinna, a także obiekty zakładów produkcyjnych. Ponadto samorząd miasta Turek przekazał w 2005 roku 40 000 zł na dofinansowanie zakupu przedmiotowego samochodu.

Podczas posiedzenia Komisji Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska w dniu 26 września br. otrzymaliśmy od przedstawiciela KP PSP w Turku informację, że samochód ten nie będzie przekazywany w najbliższym czasie do jakiejkolwiek jednostki OSP. Pomimo tego, docierają do nas nieoficjalne sygnały, że auto szykowane jest do przekazania jednej z gminnych jednostek z terenu naszego powiatu. W związku z tym, proszę o jednoznaczne i oficjalne stanowisko komendanta KP PSP w Turku.

Jednocześnie podkreślam, że w mojej ocenie przekazanie auta specjalistycznego do jednostki z terenu gminy o charakterze wiejskim, przy nieuwzględnieniu w wskazanych przeze mnie argumentów, zostanie odebrane jako decyzja polityczna.

Radny Rady Miejskiej Turku
Marcin Derucki

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w...

Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu w sprawie...

6 grudz.
Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP...

Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP Władysławów?

6 grudz.
Listy do redakcji: Dlaczego rząd PiS pomija...

Listy do redakcji: Dlaczego rząd PiS pomija Miasto Turek?

5 grudz.
Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Dariusza Jasaka z dnia 2...

4 grudz.
Listy do redakcji: Szlag mnie trafia, krew zalewa

Listy do redakcji: Szlag mnie trafia, krew zalewa

24 list.
Listy do redakcji: „Oświadczam, że...

Listy do redakcji: „Oświadczam, że zostałem zniesławiony”...

24 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama