wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Ferie, ferie i... po feriach/Beata Grzelka

Ferie, ferie i... po feriach/Beata Grzelka
 

W Gimnazjum nr 1 ferie to wolność od nauki czyli czas radości i zabawy. Z bogatej oferty zajęć i imprez zaproponowanych gimnazjalistom największą popularnością cieszyły się wycieczki.

Pierwsza grupa w dniu 16 lutego pojechała do Teatru im. W.Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. „Gwałtu, co się dzieje!”. Sztuka zrealizowana na podstawie dzieł Aleksandra Fredry wywołała wiele pozytywnych emocji. Dodatkową atrakcją dla uczniów był występ w spektaklu, znanego aktora serialowego – Dobromira Dymeckiego.

reklama

Kolejna grupa – 21 lutego, postanowiła skorzystać z atrakcji Aquaparku „Fala”  w Łodzi. Po dwóch godzinach wodnych zabaw uczniowie obejrzeli w kinie „Imax” filmową nowość – „Podróż na tajemniczą wyspę” w reżyserii Brada Pytona. Film nawiązywał do dzieł Juliusza Werna, zatem przyjemne z pożytecznym zostało połączone po raz wtóry.

Dwa dni później gimnazjaliści łaknący wiedzy pojechali do Warszawy. Celem wycieczki było odwiedzenie Centrum Nauki „Kopernik”. Uczniowie zwiedzili interaktywne wystawy m.in.: „Świat w ruchu”, „Korzenie cywilizacji”, „Człowiek i środowisko” samodzielnie dokonywali tam eksperymentów, doświadczali „żywej” nauki.

Ponadto wszyscy lubiący sport mogli uczestniczyć w zajęciach , które odbywały się na sali gimnastycznej. Po udanych feriach czas już tylko na naukę. Przed trzecioklasistami w najbliższym czasie próbne egzaminy gimnazjalne a w kwietniu faktyczne sprawdzenie wiedzy i umiejętności.

reklama

Beata Grzelka

Podobne artykuły

Muzeum podsumowało ferie zimowe

Muzeum podsumowało ferie zimowe

18 lt.
Karatecy na zimowych treningach w Zakopanem

Karatecy na zimowych treningach w Zakopanem

13 lt.
Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i...

Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i Kasztelani...

12 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama