piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Punkt Informacji Turystycznej w Turku certyfikowany

Punkt Informacji Turystycznej w Turku certyfikowany - Źródło: Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku
Źródło: Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku 

Dnia 08. 11. 2012 r. w Poznaniu w hotelu „Andersia****” odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów na lata 2013-2014. Punkt Informacji Turystycznej działający przy Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku otrzymał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 2-gwiazdkowych Punktów w Wielkopolsce. Jest to ogromne wyróżnienie dla Punktu IT, który to w naszym mieście działa stosunkowo krótko. Przypomnijmy, że Punkt Informacji Turystycznej w Turku działa od 26.05.2012r.

Weryfikacja w terenie wypadła świetnie, komisja oceniła standard wyposażenia i obsługi centrum informacji turystycznej, na 2 gwiazdki, o czym zaświadcza oficjalny dokument potwierdzający komisyjnie przyznaną kategorię.

reklama

Do certyfikacji zgłoszono punkty Informacji z całej Wielkopolski. W skład Komisji Certyfikacyjnej wchodzili: Tomasz Wiktor - przewodniczący - Prezes WOT, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Ewa Przydrożny - zastępca przewodniczącego - Dyrektor Biura WOT, Jerzy Rogal - Prezes Oddziału Poznańskiego PTTK, Anna Plenzler - Filharmonia Poznańska, Małgorzata Prażanowska- Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Krzysztof Piechocki - Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Na uroczystości obecna była również Elżbieta Wąsowicz-Zaborek - Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W kategorii 2-gwiazdkowych punktów IT spełniamy następujące kryteria: PIT zlokalizowany w centrum miasta (Ratusz); dostępność architektoniczna dla niepełnosprawnych; dni i godziny otwarcia punktu dostosowane do potrzeb i natężenia ruchu turystycznego; infokiosk elektroniczny z informacjami o najbliższej okolicy, ponadlokalne i regionalne; dostępne materiały bezpłatne (foldery, mapy, przewodniki); sprzedaż pamiątek oraz wydawnictw.

Certyfikat odebrał Dyrektor Muzeum Rzemiosła Tkackiego - Bartosz Stachowiak, oraz pracownicy Punktu IT - Joanna Skieresz, Marta Baraniecka.

reklama

Certyfikacja zorganizowana została przez Wielkopolską Organizację Turystyczną przy współudziale finansowym Polskiej Organizacji Turystycznej.

Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku

Punkt Informacji Turystycznej w Turku certyfikowany - Źródło: Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku

Podobne artykuły

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

z dzisiaj
Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

4 maj.
Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama