Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Praw Dziecka w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku

Dzień Praw Dziecka w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku
 

20 listopada przypada 53. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 23. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu w wielu krajach obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak, zwrócił się z prośbą o podjęcie inicjatyw promujących 20 listopada jako Dzień Praw Dziecka, poprzez zorganizowanie w tym dniu zajęć dotyczących praw dziecka.

reklama

„Zdaję sobie sprawę, że w Polsce Dzień Dziecka świętujemy 1 czerwca. Uważam jednak, że warto wskazać datę 20 listopada, jako równie ważną dla dzieci. To świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Człowiek posiadający swoje prawa.”

W związku z tym w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku wyeksponowano informacje na temat praw i obowiązków dzieci. Wspomniano również o wizycie Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole w 2010 roku. Na jednej z przerw międzylekcyjnych rozdawano ulotki i inne gadżety informujące o prawach dziecka. Uczniowie wykazali się znajomością przysługujących im praw, wypisując je na przygotowanych arkuszach papieru. Ponadto, obowiązkiem każdego nauczyciela było przeprowadzenie lekcji wychowawczej według przygotowanego przez Rzecznika Praw Ucznia scenariusza zajęć pt.: „Prawa dziecka - oczami dziecka”.

Wszystkie podjęte działania z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia praw najmłodszych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Organizatorami akcji byli: Aneta Woźniak, Małgorzata Kaczkowska, Ewa Misiak, Renata Sochacka i Stanisław Frątczak.

Opracowanie: Aneta Woźniak

reklama
Dzień Praw Dziecka w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Formalności po porodzie - szczepienia, wizyty...

Formalności po porodzie - szczepienia, wizyty...

19 wrz.
Dlaczego dziecko powinno bawić się klockami?

Dlaczego dziecko powinno bawić się klockami?

24 czerw.
 Misja na Marsie i Tajemnica Fryzjera z...

Misja na Marsie i Tajemnica Fryzjera z Koszalina,...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama