środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

SLD, TSM i OPZZ wsparły gimnazjalistów

SLD, TSM i OPZZ wsparły gimnazjalistów
 

Jesień to w wielu domach okres szczególnie trudny pod względem finansowym, kiedy to konieczność wyposażenia dzieci do kontynuowania nauki w nowym roku szkolnym powoduje dotkliwą pustkę w portfelach. W miniony czwartek w Domu Strażaka odbyło się spotkanie zorganizowane przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Turkowskie Stowarzyszenie Młodych, dzięki któremu dla części turkowskich rodzin zakup brakujących książek i innych przyborów będzie nieco łatwiejszy.

Pomoc finansowa została skierowana do 22 gimnazjalistów, pochodzącym z rodzin potrzebujących wsparcia. Jak zauważyła Anita Dzieciątkowska-Pieścik, już w roku poprzednim osoby odpowiedzialne za akcję doszły do wniosku, że praktyczniejszym rozwiązaniem będzie przekazanie dzieciom i ich rodzinom wsparcia finansowego, zamiast zakupu artykułów szkolnych. Pozwala to rodzicom samodzielnie decydować o formie wykorzystania udzielone pomocy.

reklama

O tym, skąd pochodzą fundusze, które docelowo mają ułatwić zakup brakujących podręczników i pomocy naukowych, mówił zebranym w sali Domu Strażaka w Turku Marian Mirosław Marczewski. Radny miejski przypomniał, iż w naszym mieście z okazji Święta Pracy czyli 1-Maja odbywa się  festyn – organizowany przez SLD, TSM i lokalne struktury Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – w czasie którego turkowianie chętnie korzystają z okazji wzięcia udziału w loterii fantowej. Radny z pokaźnym wyprzedzeniem zaprosił młodzież do wzięcia udziału w przyszłorocznej loterii i pojawienia się wraz z rodzinami w okolicach klubu "Barbórka".

Chciałbym, aby ta skromna kwota zachęciła was do nauki, żeby osiągać dobre wyniki. (…) Ja wiem, jak wam jest ciężko w stosunku do dzieci z rodzin lepiej sytuowanych, które stać na korepetycje, na nowoczesne komputery. Zapewniam, zaciskajcie zęby i róbcie wszystko, by osiągać dobre wyniki. Postawcie sobie taki cel, bo to gwarantuje lepsze życie w tym niezwykle trudnym świecie –  mobilizował młodzież Marian Mirosław Marczewski.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, młodzi obdarowani mogli jeszcze – na spokojnie – skosztować rozmaitych smakołyków, przygotowanych dla nich na tę okazję.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet...

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet "Robimy...

27 paźd.
Parówki dla wszystkich, banany dla Jasaka....

Parówki dla wszystkich, banany dla Jasaka. 1-majowy...

1 maj.
Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. Nowa...

Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. Nowa...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama