sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wójt Z. nie stanął przed sądem

Wójt Z. nie stanął przed sądem
 

Teoretycznie powstanie kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” we Władysławie miało być powodem do radości dla lokalnej społeczności, tymczasem dla kilku osób stało się źródłem poważnych kłopotów. Także teoretycznie w czwartek 28 listopada w Sądzie Rejonowym w Turku miał nastąpić kolejny etap postępowania w tej sprawie, jednak do tego nie doszło.

O przyczyny takiego obrotu sprawy zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Koninie, a zarazem Sądu Rejonowego w Turku - Roberta Rafała Kwiecińskiego. Jak udało dowiedzieć się naszej redakcji, w rozprawie nie mógł uczestniczyć jeden z oskarżonych. Osobą, która posiadała stosowne zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego, jest Krzysztof Z., a przedłożył je obrońca wójta. Teoretycznie kolejna rozprawa odbyć ma się w styczniu 2014 roku. Póki co stan zdrowia włodarza gminy Władysławów ocenić ma biegły.

reklama

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z, tym prokuratura  postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

AW

Podobne artykuły

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem?...

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem? Przekonamy...

22 lip.
Strzeleckie zmagania Radnych i Sołtysów z gminy...

Strzeleckie zmagania Radnych i Sołtysów z gminy...

20 lip.
Złoty Znak Związku OSP RP dla jednostek OSP z...

Złoty Znak Związku OSP RP dla jednostek OSP z...

13 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama