wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Coraz więcej filmów w Wypożyczalni Multimediów!

Coraz więcej filmów w Wypożyczalni Multimediów! - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiW mediatece znajduję się już ok. 1500 tytułów, z których można skorzystać 

Biblioteka kojarzy się głównie z wypożyczaniem książek. Obecnie jednak instytucje te idą z duchem czasu, do swoich tradycyjnych funkcji dodając nowoczesne formy korzystania nie tylko z literatury, ale także innych form nośników treści edukacyjnych czy kulturalnych. Zachęcamy do korzystania  z Wypożyczalni Multimediów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku – właśnie tam wypożyczycie bajki, filmy, muzykę czy audiobooki.

Co oferuje wypożyczalnia? Udostępnia na zewnątrz swoje zbiory, do których zalicza się bajki, filmy dla dzieci i dorosłych, audiobooki, muzykę,  filmy edukacyjne etc. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie trzeba kupować lub nielegalnie ściągać filmów, do których być może nigdy się nie wróci. To samo tyczy się bajek oraz muzyki. W wypożyczalni multimediów znajduję się już ok. 1500 tytułów, z których można skorzystać.

reklama

Czytelnicy mają do dyspozycji komputery z dostępem do internetu, czasopisma tematyczne oraz kursy komputerowe, organizowane z myślą o seniorach. Warunkiem korzystania ze zbiorów jest posiadanie karty bibliotecznej oraz złożenie oświadczenia o odpowiedzialności materialnej. Jednorazowo można wypożyczyć 3 nośniki oraz 3 książki. Każdy nośnik posiada indywidualny czas wypożyczenia, dla filmów są to 3 dni, dla muzyki i gier 7 dni, audiobooków oraz programów edukacyjnych – 14 dni.

- Staramy się na bieżąco uzupełniać zbiory o nowości, mamy mnóstwo bajek, filmów animowanych dla dzieci, filmów dokumentalnych – mówi Anita Nawrot, pracowniczka wypożyczalni - Oferujemy także sztuki teatralne, malarstwo, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczanie nic nie kosztuje, w ramach posiadania karty bibliotecznej można korzystać ze wszystkich zbiorów.

Jest to na pewno ciekawa propozycja dla mieszkańców miasta, zwłaszcza, że cały czas zwiększa się liczba dostępnych tytułów. Biblioteka cały czas unowocześnia się, dając czytelnikom więcej możliwości. Teraz na długie zimowe wieczory można wypożyczać nie tylko książki, ale ciekawe filmy czy audiobooki. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.30. Warto skorzystać z jej bogatej oferty.

ma

Podobne artykuły

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć...

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód...

19 lip.
Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019
Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

31-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama