poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Każdy chciał zobaczyć Świętego Mikołaja

Każdy chciał zobaczyć Świętego Mikołaja - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W dniach 13-14 grudnia Ratusz Miejski w Turku zamienił się w Biuro Świętego Mikołaja. Ulubiony święty wszystkich dzieci przejął od Burmistrza Turku Zdzisława Czapli klucze do miasta i na dobre wprowadził wśród mieszkańców świąteczną atmosferę.

Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą mieli dwa wyjątkowo pracowite dni: Biuro odwiedziło mnóstwo dzieci wraz z rodzicami, by wspólnie przygotować się do celebrowania Bożego Narodzenia. Było wspólne śpiewanie kolęd, wykonywanie ozdób choinkowych, pamiątkowe zdjęcia z Elfem, Śnieżynką i Sekretarzem czy pisanie listów do Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty.

reklama

Wykonano także „Świąteczny Łańcuch Pokoleń”, który przyozdobił turkowskie muzeum. Był on wyjątkowy, ponieważ każdy z przybyłych dołożył ogniwko od siebie, angażując się w to wspólne dzieło. Wykonywanie ozdób świątecznych jest piękną, łączącą pokolenia tradycją. Dobrze, że nadal wpaja się ją najmłodszym.

Wiele osób chciało zrealizować marzenie o wizycie u Świętego Mikołaja. I młodsi, i starsi  chętnie rozmawiali z Mikołajem, który dla każdego znalazł czas i dobre słowo. Biuro świętego w Turku zagościło po raz pierwszy i na pewno nie skończy się to na jednym razie – teraz Mikołaj już wie, ilu przyjaciół czeka na niego co roku.

W ściągnięcie Mikołaja do Turku zaangażowało się wiele osób prywatnych oraz firm. Wielkim przyjacielem Świętego Mikołaja jest sklep z zabawkami „Oleńka”. Biuro powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Przystań, Gminy Miejskiej Turek, Muzeum J. Mehoffera, Tureckiej Unii Rozwoju, Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych. W organizacji niezastąpioną pomoc okazali Danuta Janiak, firma F.H.U. GreenEco Andrzej Pasik, Artur Durski, Jan Joński oraz Marcin Klinkiewicz.

ma

Podobne artykuły

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

26 kw.
Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie...

Wideo: Święty Mikołaj i Jasełka w Urzędzie Miasta....

13-12-2019
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

10-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama