środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Każdy chciał zobaczyć Świętego Mikołaja

Każdy chciał zobaczyć Świętego Mikołaja - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W dniach 13-14 grudnia Ratusz Miejski w Turku zamienił się w Biuro Świętego Mikołaja. Ulubiony święty wszystkich dzieci przejął od Burmistrza Turku Zdzisława Czapli klucze do miasta i na dobre wprowadził wśród mieszkańców świąteczną atmosferę.

Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą mieli dwa wyjątkowo pracowite dni: Biuro odwiedziło mnóstwo dzieci wraz z rodzicami, by wspólnie przygotować się do celebrowania Bożego Narodzenia. Było wspólne śpiewanie kolęd, wykonywanie ozdób choinkowych, pamiątkowe zdjęcia z Elfem, Śnieżynką i Sekretarzem czy pisanie listów do Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty.

reklama

Wykonano także „Świąteczny Łańcuch Pokoleń”, który przyozdobił turkowskie muzeum. Był on wyjątkowy, ponieważ każdy z przybyłych dołożył ogniwko od siebie, angażując się w to wspólne dzieło. Wykonywanie ozdób świątecznych jest piękną, łączącą pokolenia tradycją. Dobrze, że nadal wpaja się ją najmłodszym.

Wiele osób chciało zrealizować marzenie o wizycie u Świętego Mikołaja. I młodsi, i starsi  chętnie rozmawiali z Mikołajem, który dla każdego znalazł czas i dobre słowo. Biuro świętego w Turku zagościło po raz pierwszy i na pewno nie skończy się to na jednym razie – teraz Mikołaj już wie, ilu przyjaciół czeka na niego co roku.

W ściągnięcie Mikołaja do Turku zaangażowało się wiele osób prywatnych oraz firm. Wielkim przyjacielem Świętego Mikołaja jest sklep z zabawkami „Oleńka”. Biuro powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Przystań, Gminy Miejskiej Turek, Muzeum J. Mehoffera, Tureckiej Unii Rozwoju, Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych. W organizacji niezastąpioną pomoc okazali Danuta Janiak, firma F.H.U. GreenEco Andrzej Pasik, Artur Durski, Jan Joński oraz Marcin Klinkiewicz.

ma

Podobne artykuły

Spragnieni dobrej zabawy? Komicy zapraszają na...

Spragnieni dobrej zabawy? Komicy zapraszają na...

z wczoraj
Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w...

Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w Przystani....

2 czerw.
Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama