Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Reggae night w 21

Reggae night w 21 - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dzisiejsza noc pod dachem Pubu 21 była nocą pełną pozytywnego przesłania. Najpierw publiczność rozbujała wschodząca gwiazda polskiego reggae, zespół BIG UP! Następnie na scenę najbardziej rockowego pubu w mieście wkroczył legendarny już Bakshish.

Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu w charakterze gwiazdy. Minęło już dwanaście lat od momentu ukazania się ostatniej płyty Bakshishu zatytułowanej „B-3”, która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae.

reklama

W skład zespołu BIG UP! wchodzi reprezentant naszego miasta, Konrad Smolarek (gitara rytmiczna), wcześniej związany z projektami innego lokalnego muzyka, Roberta Jaworskiego (Ich Trole, Żywiołak). Zespół intensywnie koncertuje, mając na swoim koncie sporo muzycznych osiągnięć. Podczas przeglądu na Ostróda Reggae Festival decyzją jury oraz publiczności najlepszym z zespołów okazał się właśnie Big Up!, który wprawił wszystkich w pozytywny nastrój.

Podobne artykuły

Wideo: Sztywny Pal Azji po raz kolejny w Turku

Wideo: Sztywny Pal Azji po raz kolejny w Turku

23-04-2015
Sztywny Pal Azji zagrał w 21

Sztywny Pal Azji zagrał w 21

20-04-2015
To nie będzie koncert dla sztywniaków. Sztywny...

To nie będzie koncert dla sztywniaków. Sztywny Pal...

17-04-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama