piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Młodzież ZST „Ma Haka Na Raka”

Młodzież ZST „Ma Haka Na Raka” - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

We wtorkowe przedpołudnie mieszkańcy Turku mogli natknąć się na ulicach naszego miasta na pochód grupy sympatycznych uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Młodzi ludzie nie byli bynajmniej na wagarach, a przemierzali przestrzeń Turku podczas Marszu Hakowicza.

Wspomniany marsz to działanie będące elementem większej całości, gdyż Zespół Szkół Technicznych przyłączył się do Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka Na Raka”. Celem tejże inicjatywy jest oswajanie nastolatków z tematem chorób nowotworowych i zarazem kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród wszystkich dorosłych Polaków, niekoniecznie uczniów szkół średnich.

reklama

Na ulice Turku wyruszył silny i zgrany team, w którym znaleźli się: Marta Dużyńska, Ewelina Ptak, Agata Ściborowska, Natalia Sobczak i Michał Trzciński. Piątce młodych ludzi – którzy podjęli się wyjścia w teren w celu informowania turkowian o wzrastającej liczbie zachorowań na chłoniaki i namawiania napotkanych osób do wykonywania badań profilaktycznych – towarzyszyli uczniowie klas 3TG i 3TH. Spory tłum uśmiechniętych nastolatków, wędrujących z plakatami, ulotkami i balonikami, trudno było przegapić. Rzecz jasna nad poczynaniami uczniów czuwały przedstawicielki kadry szkoły czyli nauczycielka języka angielskiego - Marta Piątkowska oraz psycholog szkolny - Aleksandra Milczarek.

Choć takie działania, jak Marsz Hakowicza czy akcja informacyjna, skierowana do rodziców przybyłych na ostatnią wywiadówkę, są już za nami, to przed uczestnikami programu kolejne wyzwania. Już niebawem, bo w piątek 21 lutego uczniowie ZST wezmą udział w sympozjum, połączonym z akcją propagowania zdrowego odżywiania. Jak informują Organizatorzy przedsięwzięcia, w trakcie wydarzenia pracownicy i uczniowie ZST będą mogli podpisać deklarację namówienia jednej osoby do wykonania badania profilaktycznego. Ponadto „hakowicze” wezmą również udział w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Turku, Szkole Podstawowej w Wyszynie oraz w Gimnazjum w Dobrej.

Opracował: AW

Podobne artykuły

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama