sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szpilka przebiła wszystkich na Plamie

Szpilka przebiła wszystkich na Plamie
 

Już po raz piętnasty uczniowie miejscowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych konfrontowali swoje teatralne i wokalne umiejętności podczas kolejnej edycji Festiwalu Szkolnego „Plama”. Puchar Burmistrza Miasta Turku powędrował w ręce dzieci tworzących teatry „Szpilka” i „Szpilka Mini” ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Dziewięć zespołów i teatrów z ośmiu placówek edukacyjnych zmierzyło się ze sobą w dniu 20 marca. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiły zarówno kilkulatki z turkowskich podstawówek, jak praktycznie dorośli uczniowie lokalnych szkół średnich. Młodzi ludzie sięgnęli po rozmaitą tematykę, serwując widowni m.in. czerpiące z baśni spektakle ukazujące nowe interpretacje losów Jasia i Małgosi czy też Kopciuszka, przedstawienie z silnym przekazem proekologicznym, obrazy czasem trudnych relacji pomiędzy kobietami a mężczyznami, czy też program bazujący na twórczości Witkacego.

reklama

Po obejrzeniu wszystkich dziewięciu prezentacji konkursowych Jury zdecydowało o uhonorowaniu III, II i I nagrodą Zespołu Szkolno-Towarzyskiego ZST (program „Damsko – męskie [R]ewolucje”), Zespołu „Fuks” z SP nr 5 (program „Radości i smutki ludzi malutkich”) i Zespołu „Makuszaki” z SOSW w Turku (spektakl „Jaś i Małgosia”). Puchar Burmistrza Miasta Turku trafił do teatrów „Szpilka” („Turkowskie dzieci segregują śmieci) i „Szpilka Mini” („Czarownice, czarownice...”) ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nagrodę specjalną przyznano zespołowi "Kaczygród" z ZSR CKP w Kaczkach Średnich za program „Witkacy – wariat w teatrze”. Wyróżnieniami nagrodzonoo Zespół teatralny „Iskierka” ze SP nr 4, Teatrzyk „Pod Jedynką” z Gimnajzum nr 1 oraz Zespół z Gimnazjum nr 2. W trakcie „Plamy” rozstrzygnięty został także konkurs na „Najoryginalniejszą Marzannę”.

AW

Fotorelacja z "Plamy" w materiale "Powitali wiosnę na scenie MDK".

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

z wczoraj
Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

z wczoraj
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym czytaniem

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama