poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Noc Indian w SOSW, czyli sposób na dobrą zabawę

Noc Indian w SOSW, czyli sposób na dobrą zabawę - Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku
Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku 

Możliwość nocy spędzonej w szkole budzi wiele entuzjazmu wśród uczniów. To jedyna taka okazja aby spać na materacu, w śpiworze, wśród kolegów i koleżanek, nie tylko z klasy.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku tegoroczna impreza czytelnicza odbyła się pod hasłem „Noc Indian”. Celem imprezy była popularyzacja głośnego czytania, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocja biblioteki szkolnej a przy tym oczywiście poznanie zwyczajów i kultury Indian.

reklama

Impreza czytelnicza rozpoczęła się od przybliżenia uczestnikom historii Indian. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzą, gdzie mieszkają, jakie mają zwyczaje i co jadają Indianie. Tematyka okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o czerwonoskórych plemionach, chętnie uczestnicząc w dyskusji.

Gdy historia Indian nie była już dla nas zagadką nadszedł czas pasowania na Indian. Każdy uczestnik otrzymał imię, którym się posługiwał do samego rana. Były wśród nas; celna strzała, silne ramię, kwiat jeziora, cichy wiatr, biała wilczyca, błękitna chmurka i wiele innych. Nie mogło zabraknąć pióropuszy, które uczniowie wykonali samodzielnie. Jeszcze tylko malowanie barw wojennych na twarzach i mogliśmy zaczynać noc pełną atrakcji.

Uczniowie nauczyli się tańca i okrzyków indiańskich. Rywalizowali w przeprawie przez rzekę, osaczaniu jelenia i karmieniu bizona. Dużo energii pochłonęło przygotowywanie zaklinaczy snów, które każdy powiesił nad swoją głową, przywołując dobre moce.
Nie zabrakło indiańskich przekąsek, czyli ulubionej przez Indian kukurydzy, podanej pod postacią pop-cornu oraz pizzy, tak uwielbianej przez dzieci.

reklama

Stałym elementem tej imprezy jest głośne czytanie przez panią bibliotekarkę. W tym roku były to legendy indiańskie Biały mustang autorstwa Sat Okh.

Tej nocy nie oszczędzaliśmy gardeł. Dzieci usnęły po drugiej i już o świcie wstały z nową energią, szczęśliwe i zadowolone, pytając „Pani Marto co będzie za rok”.
Organizatorką Nocy Indian była pani Marta Bakalarz, okrzyknięta na tę noc żółtym piórkiem, wraz z którą imprezę przeprowadziła pani Aneta Lubas – czarny warkoczyk.

Materiał prasowy Specalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Turku

Podobne artykuły

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

8 wrz.
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama