środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Groblica ma dość ciężarówek na al. NSZZ Solidarność

Groblica ma dość ciężarówek na al. NSZZ Solidarność
 

Ograniczenie ruchu tyleż potężnych, co hałaśliwych samochodów ciężarowych na al. NSZZ Solidarność - z taką interpelacją wystąpił podczas ubiegłotygodniowej XXXV sesji Rady Miejskiej Turku Roman Groblica. – Duży ruch samochodów o dużej masie jest uciążliwy dla mieszkańców, mieszkających bezpośrednio przy alei – mówił radny Groblica.

W trakcie obrad Roman Groblica zwrócił się ponownie do burmistrza z prośbą w imieniu mieszkańców osiedla przy ul. Polnej i os. Uniejowskiego o wprowadzenie ograniczenia wjazdu na al. NSZZ Solidarność samochodów ciężarowych. – Samochody jadące trasą Konin-Łódź, zamiast jeździć ul. Przemysłową obok elektrowni, skracają sobie drogę jeżdżąc aleją Solidarności. Duży ruch samochodów o dużej masie jest uciążliwy dla mieszkańców, mieszkających bezpośrednio przy alei. To jest bardzo uciążliwe w sezonie wiosenno-letnim. Odległość niektórych posesji od alei to mniej niż 20 metrów. (…) Chcemy nadmienić, że aleja jest często uczęszczana przez mieszkańców miasta, którzy czynnie spędzają wolny czas na spacerach, bieganiu. Ruch samochodów ciężarowych na tejże ulicy jest także dla nich uciążliwy.

reklama

Roman Groblica - wraz z mieszkańcami wspomnianej części miasta - proponuje więc rozważenie możliwości ustawienia zakazu wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie przekraczającej 10 ton lub zakazu wjazdu samochodów i pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 7 ton i przedstawieniu tej propozycji Komisji ds. Oznakowań, działającej przy Starostwie Powiatowym w Turku.

Jak zauważył Roman Groblica, rzecz jasna zakazem wjazdu na al. NSZZ Solidarność nie byłyby objęte samochody ciężarowe dojeżdżające do TSI, do tamtejszych posesji itp.

AW

Podobne artykuły

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las...

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las rządzi...

21 wrz.
Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

05-12-2019
Nowa cena śmieci w prezencie na wakacje

Nowa cena śmieci w prezencie na wakacje

03-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama