środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W SOSW pokazali, że znają się na geografii

W SOSW pokazali, że znają się na geografii - Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku
Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku 

W dniu 15 maja 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Turku odbyła się V Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno - Przyrodnicza pod hasłem „Od Bałtyku do Tatr”. Uczestnikami olimpiady była młodzież gimnazjalna z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z: Koła, Konina, Rychwała, Stemplewa, Słupcy i Turku. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów matematyczno - przyrodniczych: Agnieszka Idzikowska, Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk, Karolina Piwowarska.

Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy na temat walorów przyrodniczych i turystycznych Polski, ukierunkowanych pod kątem krain geograficznych. Uczestnicy wykazali się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu przedmiotów matematyczno -  przyrodniczych. Ideą olimpiady jest przede wszystkim integracja młodzieży gimnazjalnej szkół specjalnych, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie i podejmowanie zdrowej rywalizacji.

reklama

Olimpiada rozpoczęła się prezentacją multimedialną nawiązującą do tematu. Następnie każdy Ośrodek przedstawił przygotowaną pocztówkę pod tytułem „Od Bałtyku do Tatr”. Uczestnicy grupowo walczyli o zwycięstwo rozwiązując zadania dotyczące krain geograficznych Polski. Innowacją były zadania w terenie, takie jak: rozpoznawanie gatunków drzew, obliczanie wieku drzewa, układanie z szyszek konturu Polski. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w zdobywaniu punktów dla swojego Ośrodka. Wszystkie zadania zostały sprawdzone przez powołaną komisję, która po przeliczeniu zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajął Ośrodek z Koła, II miejsce Ośrodek ze Stemplewa, a miejsce III Ośrodek z Konina. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc oraz pozostałe Ośrodki otrzymali dyplomy oraz nagrody – gry edukacyjne. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez organizatorów olimpiady. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali się na obiad. 

Olimpiada kolejny raz cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli jak i uczniów, którzy zadeklarowali uczestnictwo w przyszłym roku. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Turku.

reklama

Materiał prasowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku

Podobne artykuły

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW...

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW na...

27 wrz.
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12-03-2020
Święto matematyki w SP 5

Święto matematyki w SP 5

04-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama