czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Zapraszamy na Dzień Dziecka i Rodziny!

Zapraszamy na Dzień Dziecka i Rodziny! - Foto: KPP w Turku
Foto: KPP w Turku 

Wszystkich rodziców oraz ich pociechy zapraszamy na Miejsko -  Powiatowy Dzień Dziecka i Rodziny, który odbędzie się 1 czerwca na Stadionie 1000-lecia w Turku. Gwarantowana dobra zabawa i wiele atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Na co mogą liczyć zgromadzeni?

Na pewno nie na nudę! Od godz. 11.00 Stadion 1000-lecia w Turku (ul. Sportowa 3) zmieni się w wielki i tętniący życiem plac zabaw, gdzie w różnych strefach czekać będą liczne i całkowicie darmowe atrakcje. Powstanie Strefa Radia Zet Gold, które objęło imprezę patronatem – przybyli będą mogli zobaczyć, jak wygląda tworzenie relacji na żywo. W Strefie Ratownictwa dowiemy się, jak udzielać pierwszej pomocy i poznamy działanie różnych, często skomplikowanych sprzętów używanych do ratowania życia i zdrowia.

reklama

Nie zabraknie również Strefy Służb Mundurowych, w której czekać będą ciekawe pokazy tresury psów policyjnych, koni i pokazy sprzętów należących do Żandarmerii Wojskowej. Na pewno zainteresowanie wzbudzi prezentacja robota pirotechnicznego ze stanu SPAP w Poznaniu, a także zabawy z  przesympatycznym Pyrkiem. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach: tor rowerowy czy alcogogle będą doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Dla artystycznych dusz interesująca będzie Strefa Przystań, gdzie na przybyłych czekać będą warsztaty beat-box, warsztaty teatralne i plastyczne, dające możliwość rozwinięcia swojego talentu pod okiem najlepszych. Na uczestników czekają gigantyczne plansze do gier, dmuchane zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, miasteczko-western, byk rodeo czy „dojna krówka”. Cały czas na scenie występować będą młodzi wokaliści i tancerze m.in. z Gimnazjum nr 2 w Turku, Gimnazjum nr 1 w Turku, ze szkół podstawowych z miasta i gminy Turek, Miejskiego Domu Kultury w Turku, czy ze Studia Wokalno-Aktorskiego „Fama” z Konina. O godz. 18.00 rodzice wraz z maluchami będą mogli obejrzeć estradowy spektakl familijny pt. „Ucieczka Lwa-Hultaja”.

Atrakcji wiele, a to jeszcze nie wszystko: ponadto będziemy mieli możliwość wzniesienia się balonem (koszt 30 zł), przejechania się na kucyku, zobaczenia pokazu capoeiry, samochodów luksusowych czy motocykli. Muzeum Miasta Turku przygotowało warsztaty garncarskie, plastyczne oraz tworzenia witraży, zaś uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku zaprezentują fascynujące roboty.

reklama

Zapowiada się więc wspaniały, pełen atrakcji Dzień Dziecka, podczas którego żaden maluch nie będzie narzekał na brak zabawy. Warto poświęcić ten dzień swoim najbliższym, a w szczególności dzieciom, ponieważ to w końcu ich święto. Dzień Dziecka i Rodziny jest ku temu doskonałą okazją, zwłaszcza, że w tym roku 1 czerwca przypada w niedzielę. Pociechy na pewno ucieszą się, kiedy zabiegani na co dzień rodzice poświęcą im całą swoją uwagę i czas.

Organizatorami imprezy są Komenda Powiatowa Policji w Turku, Państwowa Straż Pożarna w Turku, Stowarzyszenie Przystań, Usługi Medyczne Iva Pit, PGKiM, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury w Turku, Urząd Miasta Turek i Starostwo Powiatu Tureckiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Turek.net.pl. Zapraszamy do udziału! Na pewno będzie to doskonała okazja do odpoczynku i dobrej zabawy z całą rodziną!

ma
 

Zapraszamy na Dzień Dziecka i Rodziny! - Foto: KPP w Turku

Podobne artykuły

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019
Dzień Dziecka i Rodziny w Turku pełen uśmiechu...

Dzień Dziecka i Rodziny w Turku pełen uśmiechu i...

02-06-2019
Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

Mega imprezowy Dzień Dziecka i Rodziny. Już w...

30-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama