czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 na zawodach lekkoatletycznych

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 na zawodach lekkoatletycznych - Foto: Gimnazjum nr 1 w Turku

Uczniowie Gimnazjum nr 1 licznie wzięli udział w kilku kategoriach zawodów lekkoatletycznych sezonu 2013/2014.

Z mistrzostw powiatu do etapu rejonowego  zakwalifikował się Hubert Tomczyk w biegu na 300 metrów  i uzyskując kwalifikacje do dalszej rywalizacji  z III  miejsca , analogicznie : Filip Gawlak - na 100 metrów  z III miejsca , Norbert Łuczak i Dominik  Gadomski skakali wzwyż zajmując II i III miejsce , Szymon Abramowicz w biegu na 1000 metrów zajął I miejsce,  Martyna Niespodziańska  na 100 metrów zajęła I miejsce na rejonie V miejsce,  Katarzyna Nowak  na dystansie 600 m zajęła I miejsce. Z Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbyły się 13 maja br. w Morzysławiu  do walki o tytuły mistrzowskie Wielkopolski awansowali: Szymon Abramowicz i Katarzyna Nowak.

Na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbyły sie na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie - 14 maja 2014r.  Kasi Nowak nie zajęła miejsca na podium w swojej kategorii biegowej. Zawody te były dla niej wielką próbą. Dziewczynka jest dopiero w drugiej klasie, więc szansa przed nią na medal za rok. Natomiast Szymon Abramowicz osiągnął wielki sukces. Bieg na 1000 metrów jest z założenia bardzo ciężki. Wszyscy uczestnicy mieli bardzo zbliżone czasy kwalifikacyjne, więc od samego początku można było  spodziewać się, że trudno będzie  uplasować się w pierwszej trójce  i tak faktycznie było.

Po wielu przepychankach wśród zawodników podczas biegu, Szymon dotrwał do samego końca i uległ tylko jednemu zawodnikowi! Bardzo ważna była tutaj taktyka biegu,  zawodnicy próbowali rozgrywać ten bieg na swój sposób, ale doświadczenie i ciężka praca Szymona opłaciła się - pobiegł fenomenalnie zajmując  II miejsce w Wielkopolsce z czasem 2.49.23. To wielka duma dla szkoły  i  całej turkowskiej społeczności!