poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

KWB Adamów: 35-latek stracił rękę podczas pracy

KWB Adamów: 35-latek stracił rękę podczas pracy - Foto: sxc.hu / Manu Mohan
Foto: sxc.hu / Manu Mohan 

W poniedziałek 16 czerwca podczas nocnej zmiany na odkrywce Koźmin w KBW „Adamów” doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego 35-letni mieszkaniec Turku stracił rękę. Przyczyny zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.

Do wypadku doszło około godziny pierwszej w nocy podczas pracy przy zwałowarce. Przy ogromnej maszynie pracuje czterech górników, nie mających ze sobą kontaktu wzrokowego. Kiedy zwałowarka zatrzymała się, usłyszeli wołanie o pomoc. Na miejscu okazało się, że jednemu z pracowników taśmociąg wciągnął i urwał rękę.

reklama

Natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która rannego mężczyznę przetransportowała do kliniki w Poznaniu. Nie wiadomo jednak, czy tam udało się doszyć urwaną na wysokości powyżej łokcia rękę. Stan poszkodowanego jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

ma

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

1 lip.
Taras widokowy na

Taras widokowy na "polskich Malediwach"? Są plany...

17 czerw.
List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama