sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nauczali, jak bezpiecznie bawić się nad wodą

Nauczali, jak bezpiecznie bawić się nad wodą - Foto: ma
Foto: ma 

Jak bezpiecznie zażywać kąpieli? Jak udzielić pierwszej pomocy? Co zrobić, gdy ktoś na naszych oczach zaczyna tonąć? W sobotę dowiedzieli się tego wypoczywający nad Zbiornikiem Wodnym Przykona, gdzie Policja przeprowadziła akcję informacyjną ph. „Bezpieczna Woda”.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku razem z Urzędem Gminy Przykona oraz firmą Iva Pit postanowili przeprowadzić szereg działań profilaktyczno – informacyjnych dla użytkowników kąpieliska. Zarówno osoby zajmujące się połowem ryb, jak i miłośnicy pływania, mogli dowiedzieć się, jak to robić bezpiecznie.

reklama

Z możliwości zdobycia bezcennej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej skorzystało wiele osób. Starsi mogli ćwiczyć na fantomie, młodsi na specjalnym misiu. Co można uznać za pozytywne zjawisko, coraz więcej rodziców chce, aby ich pociechy znały zasady ratowania życia w przypadku zagrożenia.

Policja nie tylko przeprowadziła działania informacyjne dla wędkarzy, ale również rozpowszechniła ulotki związane z akcją oraz prowadziła rozmowy, zwłaszcza z młodzieżą, na temat bezpiecznej zabawy podczas wakacji. Wszystko po to, by minimalizować liczbę utonięć, które przeważnie są wynikiem brawury i bezmyślności.

Mamy nadzieję, że obecność ratowników z WOPRu w Przykonie nie uśpi czujności osób wypoczywających nad wodą i szereg działań przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat bezpiecznego użytkowania kąpielisk.

ma

Podobne artykuły

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Kontrole pojazdów w ramach akcji

Kontrole pojazdów w ramach akcji "Zapnij pasy!...

14 lip.
Dzień Ratownika: Podziękowania za wieloletnią...

Dzień Ratownika: Podziękowania za wieloletnią pracę...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama