wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Poznali kulturę Indii w ramach terapii

Poznali kulturę Indii w ramach terapii - Foto: podajdalej.org.pl
Foto: podajdalej.org.pl 

Rozwój, możliwość obcowania z odmienną kulturą i przede wszystkim wspólna zabawa – to wszystko czekało na podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" z Turku i Władysławowa, którzy w dniach 25-27 lipca wzięli udział w warsztatach o kulturze dalekiego wschodu.

Spotkanie przygotowali Maria i Wiesław Wachowscy, rodzice Justyny, podopiecznej fundacji. Do swojego domu zaprosili nie tylko osoby będące także pod jej opieką, ale również Dorotę, Aleksandra i czteroletniego Sanatana Wojtasików – rodzinę, która od lat żyje zgodnie z tradycją wendyjską. Nikt nie mógł lepiej niż oni przybliżyć zgromadzonym bogatej i pięknej kultury Indii.

reklama

Zajęcia nie tylko zintegrowały uczestników warsztatów, ale pomogły im rozwinąć się i poszerzyć swoje horyzonty poprzez obcowanie z tańcem, muzyką indyjską czy jogą, która nie tylko relaksuje, ale pozytywnie wpływa na kondycję ciała. Terapia zajęciowa objęła też dekorowanie szkatułek wg wzornictwa wschodniego, gotowanie wspólnie tradycyjnej potrawy indyjskiej czy przymierzanie przez dziewczęta pięknych sari. Uczestnicy zajęć wykonali wspólnie mandalę - symbol harmonii.

Poznawanie różnorodności kulturowej to doskonały sposób na naukę tolerancji i uwrażliwienie na losy innych ludzi, żyjących na całym świecie w różnych warunkach. Każdy człowiek potrzebuje opieki, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa – bez względu na przynależność etniczną. - Kultura to dbanie o starsze osoby, o chore osoby, które wymagają opieki. U Was to widać, że troszczycie się o ludzi, którzy są odrzucani. Każdy potrzebuje troski, każda osoba jest ważna – mówił zgromadzonym Aleksander Wojtasik. Warsztaty były finansowane ze środków PFRON, dzięki współpracy z PCPR w Turku.

Źródło: http://podajdalej.org.pl/

ma

Podobne artykuły

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie...

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Tureckim

3 czerw.
Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu...

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego...

18-11-2019
Wspieramy rodzicielstwo zastępcze - akcja hashtag

Wspieramy rodzicielstwo zastępcze - akcja hashtag

12-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama