Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

sobota 05 grudnia 2020

Kryspiny, Norberta, Sabiny

reklama

Ostatnia filmowa noc już w sobotę

Ostatnia filmowa noc już w sobotę
 

Przed nami przedostatni wakacyjny weekend. Tych, którzy jeszcze nie mają żadnych planów na sobotni wieczór zapraszamy na koleją odsłonę Nocnego Maratonu Filmowego. Tym razem na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku wyświetlone zostaną dwa znakomite musicale: Moulin Rouge i Chicago.

Formuła tegoroczny Maratonu Filmowego, w porównaniu z rokiem poprzednim została rozszerzona z jednego do trzech seansów pod gwiazdami. Do tej pory widzowi mogli zobaczyć pokaz filmów Gwiezdne Wojny w ramach nocy z S/F oraz Dziecko Rosemary i Egzorcystę w ramach nocy horrorów. Podczas ostatniego ze spotkań, które odbędzie się 23 sierpnia wyświetlone zostaną jedne z najgłośniejszych musicali: Moulin Rouge i Chicago.

reklama

Pierwszy z proponowanych filmów opowiada o najsłynniejszym i najbardziej skandalizującym nocnym klubie Paryża przełomu wieków. Jego gwiazda Satine, w rolę której wcieliła się piękna Nicole Kidman, jest kobietą, która potrafi się poświęcić by spełnić swoje marzenia. Druga propozycja czyli Chicago to historia Roxie Hart - dziewczyny marzącej o karierze, która  trafia do więzienia za zabójstwo swojego kochanka. Poznaje tam Velmę Kelly - estradowego wampa, która zastrzeliła męża i siostrę. Uwolnienia Roxie podejmuje się adwokat Billy Flynn.

Musicale to nie tylko fantastyczne widowisko sceniczne, ale także cała masa doskonale skomponowanej muzyki. Wszystkich fanów tego gatunku filmowego zapraszamy już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia, na Dziedziniec Muzeum Miasta Turku. Zaczynamy o godzinie 21.00. W przypadku nie pogody filmy zostaną wyświetlone w muzealnej Mediatece.

materiał prasowy 

Podobne artykuły

Wieczór z filmami Jana Komasy

Wieczór z filmami Jana Komasy

18 sierp.
Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

30 lip.
Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama