niedziela 04 grudnia 2022

Barbary, Hieronima, Krystiana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Złota Godzina: Uczą pomagać i sami pomagają

Złota Godzina: Uczą pomagać i sami pomagają - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Sebastian, młody mieszkaniec Turku, był uczestnikiem wypadku drogowego, podczas którego stracił nogę. Po 3 miesiącach ciężkiej rehabilitacji poza granicami naszego kraju doszedł do siebie. Problem pojawił się, kiedy chciał powrócić do Turku. Z pomocą przyszła mu Fundacja Złota Godzina.

Fundacja Złota Godzina w Turku to instytucja znana przede wszystkim ze swojej działalności edukacyjnej na rzecz poszerzania wiedzy mieszkańców z udzielania pierwszej pomocy. W związku z tym organizuje kursy oraz liczne pokazy. Ratowników fundacji można też zobaczyć podczas imprez masowych, gdzie pilnują naszego bezpieczeństwa.

reklama

Jednak kiedy zachodzi konkretna potrzeba, wolontariusze fundacji gotowi są do niesienia potrzeby w inny sposób. Tak też się stało w przypadku Sebastiana. Ten młody mieszkaniec Turku był uczestnikiem poważnego wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego doznał poważnego uszkodzenia kończyny górnej i stracił całą nogę. Aby powrócić do siebie po wypadku, Sebastian przez 3 miesiące przebywał na rehabilitacji w szpitalu w Dusseldorfie. Problem pojawił się, kiedy trzeba było powrócić, gdyż transport musiał odbyć się w odpowiednich warunkach. Wtedy do fundacji zgłosił się pan Zdzisław, wuj poszkodowanego.

- Posiadamy odpowiednią do tego typu transportów karetkę, którą w warunkach sterylnych, a przede wszystkim w pozycji leżącej, można było przetransportować pacjenta – mówi Emilia Derucka-Kołata, prezes fundacji. - Złota Godzina służy mieszkańcom całego powiatu i miasta, więc od razu wyraziliśmy chęć pomocy. Transport odbył się za darmo. Rodzina poszkodowanego musiała pokryć jedynie koszty eksploatacji karetki. Jeżeli będzie potrzeba dalszych przewozów, np. na rehabilitację, chętnie pomożemy – podkreśla Derucka-Kołata.

md

Podobne artykuły

Jest rekord! Gorący finał WOŚP 2022 w Turku....

Jest rekord! Gorący finał WOŚP 2022 w Turku. Już...

30 st.
Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia...

Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia w...

07-10-2021
Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

23-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama