piątek 17 sierpnia 2018

Anity, Elizy, Mirona

reklama

Muzycznie o polskości

Muzycznie o polskości - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Z łezką w oku i oklaskami na stojąco, turkowska publiczność dziękowała muzykom i chórzystom za wspaniały koncert z okazji 76. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Big Band Miasta Turku i Powiatu Tureckiego oraz zespół wokalno – instrumentalny z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego pod opieką Elżbiety Kmieciak i chórzyści: Chóru Liceum Ogólnokształcącego "Viribus Unitis" pod dyrekcją Marty Janickiej, Chóru Nauczycielskiego Turkowskiego Towarzystwa Chóralnego zjednoczyli siłę swoich talentów i przygotowali niezwykły występ.

reklama

W tegorocznym repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne okresu wojennego oraz zakazane piosenki: My, Pierwsza Brygada, Piechota, ta szara piechota, Żeby, Polska była Polską, O mój rozmarynie czy Biały Krzyż, Mury, Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos.

Licznie zgromadzana publiczność w hali widowiskowo-sportowej w Turku, w dniu 10 listopada, nie kryła swojego wzruszenia po wysłuchaniu przygotowanych utworów patriotycznych w nowych aranżacjach. Nad całym występem śpiewających chórzystów i grających muzyków czuwał dyrygent Big Bandu – Szymon Wieczorkiewicz.

W imieniu widzów za trzecią już muzyczną lekcję polskości podziękował występującym Starosta Turecki Zbigniew Bartosik. Koncert jako jedna z możliwości uczczenia polskiego święta narodowego przez mieszkańców naszego powiatu, został dofinansowany ze środków Powiatu Tureckiego.

reklama

źródło: powiat.turek.pl

Podobne artykuły

To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

17-12-2017
Magia Świąt powraca do Turku!

Magia Świąt powraca do Turku!

13-12-2017
Wideo: Sebastian Riedel i Big Band Miasta Turek

Wideo: Sebastian Riedel i Big Band Miasta Turek

04-11-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama