Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Wizytówka Turkowskiej Strefy Inwestycyjnej

Wideo: Wizytówka Turkowskiej Strefy Inwestycyjnej - foto: Michał Jarek
foto: Michał Jarek 

W mieście pojawił się nowy obiekt przekraczający wysokość 50 metrów – dokładnie 56 metrów. To element instalacji kolejnego etapu budowy najważniejszego przedsięwzięcia w TSI – zakładu skraplania gazów firmy Messer.

Załadunek w Szanghaju, następnie Singapur, Kanał Sueski, Morze Śródziemne, Hamburg, potem kanałami do Odry, przeładunek na płytsze barki w Kostrzyniu, Wartą do Konina, załadunek na ciężarówki i w końcu  Turek. Tak wyglądała trasa ponadgabarytowych elementów (ważących nawet 100 ton), które wspólnie utworzą wieżę służącą do kriogenicznej metody rozdziału powietrza – ColdBox.

Do Turku przybyła również grupa Chińskich specjalistów z firmy  Suzhou Oxygen Plant Co., LTD (SOPC) Na zlecenie firmy Messer.  Ich zadaniem jest montaż wyprodukowanej przez nich w mieście Suzhou, nieopodal Szanghaju, wieży  ColdBoxa.

reklama

Firma Messer  planuje rozruch zakładu w połowie przyszłego roku. -W Turku będą wytwarzane z powietrza gazy - Azot, Tlen i Argon – mówi koordynator projektu Marek Skapczyk.

Dla wszystkich, którzy nie byli zadowoleni z jakości promocji naszej strefy mamy dobre wiadomości. Zakład Messer będzie z daleka widoczną jej wizytówką. Części obiektów zostanie nadana śnieżnobiała barwa. Wszystko będzie podświetlone i dopracowane w każdym szczególe.

Grupę przesympatycznych pracowników z Chin przedstawimy czytelnikom w kolejnym materiale

Michał Jarek

Podobne artykuły

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku...

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony

18-12-2020
Wideo: Nowy zakład Messer Polska w Turku...

Wideo: Nowy zakład Messer Polska w Turku oficjalnie...

17-06-2016
Turek: Uruchomiono nowe źródło gazów...

Turek: Uruchomiono nowe źródło gazów skroplonych w...

15-06-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama